Festivalde Depremzedelere Yardım Standı Kuruldu

Festivalde Depremzedelere Yardım Standı Kuruldu

Festivalde Depremzedelere Yardım Standı Kuruldu
banner471

Cumhuriyet’in Aydınlığında 2. Sanat Festivali kapsamında çeşitli sanatçıların bir araya gelerek oluşturduğu eserler kent meydanında kurulan stantlarda sergilenmeye devam ediyor.

Hakkari’de düzenlenen hain terör saldırısında şehit olan askerlerimizin anısına saygı nedeniyle müzik-eğlence kısımları iptal edilen festivalde, bu kez de Van’da meydana gelen depremde mağdur olan vatandaşlarımız için bir yardım kampanyası başlatıldı.

Festival için kurulan stantlarda eserlerini sergileyen sanatçılar, Uşak Belediyesi ile ortak bir karar alarak depremzedeler için yardım standı kurdu. Festivale katılan tüm sanatçıların bazı eserlerinin yer alacağı yardım standında satılan tüm eserlerin geliri Van’da zor şartlarda yaşamaya çalışan depremzede vatandaşlarımıza gönderilecek.

Kampanya kapsamında depremzede vatandaşlarımıza yardım etmek isteyen duyarlı vatandaşlarımız, kent meydanında bulunan standa giderek alışveriş yapabilir.

banner521

Bugün kent meydanına giderek yardım standını gezen Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, kampanya kapsamında ilk yardımı yapan kişi oldu. Nuri Şeker’e ait olan bir tabloyu 100 TL ödeyerek satın alan Erdoğan, ardından tabloyu yardım standına hibe etti.

Burada yaptığı konuşmada Uşak halkının Van’da meydana gelen doğal afet sonucu zor şartlarda yaşamaya çalışan vatandaşlarımız için ellerinden gelen yardımı yapacaklarına inandığını belirten Erdoğan, Uşak Belediyesi olarak şehitlerimiz anısına festivaldeki eğlence kısımlarını iptal ettiklerini, depremzedelerimiz için de bu standı oluşturduklarını söyledi.

Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmasını beklediklerini ifade eden Erdoğan, Uşak Belediyesi olarak önümüzdeki günlerde bir tır battaniyeyi bölgeye yollayacaklarını anlattı.

Diğer yandan Şeker Fabrikası ile ilgili gelen soruları yanıtlayan Erdoğan, Uşak Şeker Fabrikası için bir proje hazırlayarak Durmuş Yılmaz’a teslim ettiklerini, projenin en kısa zamanda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sunulacağını müjdeledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER