Estp’den Mescid-i Aksa Açıklaması

Estp’den Mescid-i Aksa Açıklaması

Estp’den Mescid-i Aksa Açıklaması
Kısa adı ESTP olan Erzurum Sivil Toplum Platformu İsrail’in Mescidi Aksa’ya yönelik saldırılarına tepki göstererek, bir açıklama yayınladı.
Platform adına açıklama yapan Başkan A.Mustafa Güvenli İsrail’in terör devleti olmanın ötesinde zalim ve pervasız oluşunu şiddetle kınadıklarını belirtti. Açıklamada şu görüşler yer verildi;
’’Zalim ve pervasız İsrail, onlarca yıldır döktüğü Müslüman kanına doymak bilmeden; Müslümanların kutsal mekânlarına da saldırma alçaklığını göstermeye devam etmektedir. Uluslararası camia Mescid-i Aksa ve çevresinde planlı bir şekilde yürütülen taciz ve sindirme politikalarını görmezden gelmektedir. Bu görmezden gelme ve derin işbirliği İsrail’i cesaretlendirmektedir.
İnanç özgürlüğüne, ibadet özgürlüğüne ve insan haklarına karşı yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Mazlum ve mağdur Filistin halkının ezilmesine, horlanmasına ve bütün dünya Müslümanlarının kutsal beldelerinden biri olan Mescid-i Aksa’ya karşı yürütülen zorbalığa karşı ümmet olarak ayaktayız.
İslam milletinin temsilcisi ülkeler tarihin en büyük travmalarından birisini yaşıyor. Devlet terörü uygulayan İsrail’e karşı ittifakla dur diyemiyorlar. Mescid-i Aksa’nın bir an önce hürriyetine kavuşması ve İsrail tasallutundan kurtarılması için İslam dünyasının ittifakla hareket etmesi ve ayağa kalkması şarttır.
Türkiye, her zaman olduğu gibi yine Filistinli kardeşlerinin yanındadır ve Mescid-i Aksa’nın yüreği olacaktır.
Zalim İsrail’i ve işbirlikçilerini şiddetle kınıyor, Filistinli kardeşlerimize dualarımızı gönderiyoruz”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER