Eskişehir’in "Onur Konuğu" Olduğu İzmir Fuarı Açılıyor

Eskişehir’in "Onur Konuğu" Olduğu İzmir Fuarı Açılıyor

Eskişehir’in
banner475
banner500
Ana teması "Eğitim" olan ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin "Onur Konuğu" olduğu 84’üncü İzmir Enternasyonal Fuarı açılıyor. Fuarda Eskişehir, ‘Şehir Eğitir’ teması ile fuarda bin 750 metrekarelik alanda tanıtılacak.
Türkiye’nin ilk fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın bu yıl ana teması ‘Eğitim’ olarak belirlendi. Hayata geçirdiği eşsiz projelerle Eskişehir’i Türkiye ve Dünya’da örnek bir kent haline getiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi atölyelerinde yapımı gerçekleştirilen küçük bir Eskişehir’i fuarda sergileyecek. Fuarda büyük bir ekiple yer alan Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin projeleri ziyaretçilere dev ekranlarda yayınlanacak filmlerle tanıtılacak. İzmir’in şehir merkezinde bulunan ve bu sene fuar için son kez kullanılacak olan uluslararası fuar alanında Eskişehir’in üniversitelerinden müzelerine, tarihi değerlerinden yöresel tatlarına kadar birçok konuda stant kuruldu.
84’üncü İzmir Enternasyonal Fuarı’nın temasının eğitim olduğunun altını çizen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, eğitimin hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu ve şehirlerin hudutları içinde yaşayan insanları eğittiğini belirterek, “Belediye başkanlığım sırasında da Eskişehir’e bir eğitimci gözüyle baktım. Şehirlerin insanları eğiten ve öğreten bir yapısı var. Gerçekleştirdiğimiz projelerimizde eğitim her zaman önceliğimiz oldu. Örneğin, Kent Belleği Müzemiz ile şehrimizin tarihine ışık tuttuk ve belgeledik. Balmumu Heykeller Müzesiyle Türkiye ve Dünya tarihindeki önemli kişileri vatandaşlarımıza daha yakından tanıttık, tarihini yaşattık. Bunlar gibi birçok yatırım ile Eskişehir’i hem eğiten hem yaşanabilir bir şehir haline getirdik” dedi.
Öte yandan Başkan Büyükerşen, 84’üncü İzmir Enternasyonal Fuarı’na ‘Onur Konuğu’ olarak çağıran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na, İzmir halkına ve emeği geçenlere, kentin açık hava reklam alanlarında yer alan “İzmir’in Onur Konuğu Olmak Şereftir” yazılı afişlerle teşekkür etti.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477