Erzincan-kemah Kara Ve Demiryolu Ulaşıma Açıldı

Erzincan-kemah Kara Ve Demiryolu Ulaşıma Açıldı

Erzincan-kemah Kara Ve Demiryolu Ulaşıma Açıldı
banner475
banner471
Erzincan’-Kemah kara ve demiryolu terör operasyonunun ardından ulaşıma açıldı.
Erzincan Valiliği, Kemah ilçesi Acemoğlu köprüsü mevkiinde bir grup bölücü terör örgütünün yol kesmesinin ardından yapılan operasyon hakkında açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, operasyon sonucunda etkisiz hale getirilen Bölücü Terör Örgütü’nün (BTÖ) kullandığı mühimmat ve malzemelerin ele geçirildiği, bunun yanı sıra 1 BTÖ mensubunun da ölü olarak ele geçirildiği belirtildi.
Açıklamada, ”27 Ağustos 2015 tarihinde saat 16.30 sıralarında Erzincan-Kemah karayolunda meydana gelen adam öldürme, yol kesme, araç yakma, yağma olayına müteakip BTÖ mensuplarının kaçış istikametleri kapatılıp olay yerinin çember altına alınmıştır. Yapılan takip hareketi sonucunda 28 Ağustos 2015 tarihinde kaçan teröristler ile temas sağlanmış, çıkan çatışmada; 1 BTÖ mensubu ölü olarak ele geçirilmiştir. Ayrıca çatışma bölgesinde icra edilen arama/tarama faaliyeti sonrasında 1 adet keskin nişancı tüfeği, 1 adet roketatar (kullanıma hazır 3 adet mühimmatı ile birlikte), 1 adet piyade tüfeği, giyim ve yaşam malzemesi ile 3 adet sırt çantası ele geçirilmiştir. Sırt çantalarında yapılan aramada; örgütsel dokümanlar, 2 adet uzaktan kumandalı patlayıcı madde düzeneği, 2 adet el telsizi, haritalar, bir miktar döviz ve Türk Lirası ele geçirilmiştir. BTÖ mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için operasyonlara devam edilmektedir.
Arazi taraması ve alınan güvenlik tedbirleri sonucunda karayolu ve demiryolu 28.08.2015 saat 09.30 itibariyle ulaşıma açılmıştır" denildi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477