ERMENİ TERÖRİZMİ PKK ARACILIĞI İLE DEVAM EDİYOR

ERMENİ TERÖRİZMİ PKK ARACILIĞI İLE DEVAM EDİYOR

ERMENİ TERÖRİZMİ PKK ARACILIĞI İLE DEVAM EDİYOR
banner475
banner471

Uşak Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Ermeni Terörü ve Hocalı Katliamı” konulu panelde konuşan MHP’li Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Oktay Akarca, “18 yıl önce Hocalı’da yaşanan Ermeni terörünün insanlık dışı bir katliam olduğunu, günümüzde Ermeni Terörizmi’nin PKK aracılığı ile devam ettiğini” söyledi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde Uşak Belediyesi, Manisa Azerbaycan Kültür Derneği ve Kamu Vakfı Çalışanları Uşak Şubesi işbirliğiyle düzenlenen ve başkanlığını Emekli Tabip Kıdemli Albay Prof. Dr. İbrahim Öztek’in yaptığı panele, Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferudun Ata, Türk Dünyası İnsan Hakları ve Uluslar arası İnsan Hakları Avrasya Federasyonu Genel Başkanı Abdullah Buksur, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Araştırma Görevlisi Yahya Kemal Taştan, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Araştırma Görevlisi Gökmen Kılıçoğlu ve Asılsız Ermeni İddiaları ile Mücadele Derneği (ASİM-DER) Başkanı Göksel Gürbey konuşmacı olarak katıldı.

Açılış konuşması yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Oktay Akarca, Hocalı katliamının Türk düşmanlığının somut ve gerçek bir örneği olduğunu söyledi. Hocalı katliamının Türklere karşı yapılan ilk katliam olmadığını söyleyen Akarca, “Ermeni çeteleri bu vahşeti 100 yıl öncede Anadolu topraklarında Kars, Ağrı, Van ve Erzurum’da yapmıştır. Katliamın türüne, yapılışlarına ve amaçlarına baktığımızda Ermenilerin dünden bugüne hiç değişmediğini görüyoruz. Günümüzde Ermeni Terörizmi’nin PKK aracılığı ile devam etmektedir. Savunmasız insanların katliamlarına bugüne kadar dile getirdikleri söylemlere hiçte yakışmayan bir tutumla seyirci kalan Batı ülkeleri ve Birleşmiş Milletler, Ermenilerin yaptığı katliamlara ve işgal hareketlerine ciddi bir tepki göstermiyor” dedi.

İnsan haklarının kılıcını kuşanmış Batı Ülkelerinin halen Ermenilere Soykırım yaptığı iddiası ile Türkleri yargılamaya çalıştığını vurgulan Akarca şöyle konuştu.

“Onlar için devletlerinin menfaatleri söz konusu olduğu zaman Türk’ün kanının hiç kıymeti olmaz. Modern dünya Türklerin katledilmesine sürekli seyirci kalmıştır. Hocalı katliamını neden hiç gündeme getirmiyorlar. İmralı’da bulunan caninin sağlık durumunu gündeme getiren batılıların bu soykırım karşısında ağızlarını açmamaları çok düşündürücüdür. Ben gençliğe şunları söylemek istiyorum. Türkler tarih boyunca gayri milletlere karşı hiçbir zaman soykırım uygulamamıştır. Türk milleti kin ve nefreti hiçbir zaman sevmez. Hoşgörüyle beslenir, mazlumların hep yanında olur. Türkiye’nin geleceği Ermeni açılımı, PKK açılımı ve ABD mandası değildir.”

Panele konuşmacı olarak katılan Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ferudun Ata, ‘Ermeni Meselesi ve 1915 Mezalami’, Türk Dünyası İnsan Hakları ve Uluslararası İnsan Hakları Avrasya Federasyonu Genel Başkanı Abdullah Buksur ‘Hocalı için adalet’, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Araştırma Görevlisi Yahya Kemal Taştan ‘Hocalı Katliamı’, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Araştırma Görevlisi Gökmen Kılıçoğlu ‘Ermeni Terörü ve Asala örneği’ ASİM-DER Başkanı Göksel Gürbey’de derneğin faaliyetleri konularını bilgiler verdi.banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477