Ereğli’de Şehir Konağı Bitme Aşamasına Geldi

Ereğli’de Şehir Konağı Bitme Aşamasına Geldi

Ereğli’de Şehir Konağı Bitme Aşamasına Geldi
banner282
Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapımı gerçekleştirilen Ereğli Şehir Konağını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Ereğli Şehir Konağı inşaatın yüzde 90’ının tamamlandığını ifade ederek, Ereğli’ye kazandırılan bu tesisin hayırlı olmasını diledi ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti.
Belediye Başkanı Özkan Özgüven, ince detay çalışmalarının yürütüldüğü Ereğli Şehir Konağında bulunan sauna, buhar odası, havuz, fitnes salonu, toplantı salonu, oturma salonu, sınıfları gezdi. Selçuklu-Osmanlı mimarisini yansıtan, doğal bir albenisi bulunan ve çamlık bir alanda yeşil dokuyla bütünleşen Ereğli Şehir Konağının Ereğli’de büyük bir boşluğu kapatacağını vurguladı.
Belediye olarak altyapı ve üstyapı çalışmaları yanında sosyal belediyecilik noktasında da önemli projeleri hayata geçirdiklerinin altını çizen Özgüven, bu projeler arasında yer alan Şehir Konağının kadınlara yönelik çok kapsamlı bir hizmeti içinde barındırdığını ifade etti. “Yaptığımız ve yapacağımız bütün çalışmalarda popülist değil, kalıcı hizmet üretiyoruz” şeklinde konuşan Özgüven, makamların gelip geçici olduğunu ancak hizmetlerin kalıcı olduğunu kaydetti. Ereğli’nin Konya Büyükşehir Belediyesinden en çok hizmeti alan ilçelerin başında geldiğine dikkat çeken Özgüven, hizmetlerin gelmesinde Ereğli’ye sempati duyan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER