Ebso’dan Olağanüstü Meclis Toplantısı

Ebso’dan Olağanüstü Meclis Toplantısı

Ebso’dan Olağanüstü Meclis Toplantısı
banner471
7 Haziran seçimlerinin ardından artan risk ve belirsizlik ortamında toplumsal ve siyasal ‘uzlaşma’ mesajı veren Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), art arda yaşanan terör saldırıları karşısında meclis üyelerinin büyük çoğunluğunun verdiği önerge ile terör gündem maddeli olağanüstü meclis toplantısı gerçekleştirme kararı aldı.
EBSO Meclisi, 11 Eylül Cuma saat 14.00’da tek maddeli terör gündemi ile olağanüstü toplanacak. Söz konusu toplantının ardından teröre karşı ortak bir yazılı açıklama yayınlanması bekleniyor.
banner521
Tek bayrak, tek millet, tek vatandan taviz olmaz
EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, son günlerde art arda gelen terör olaylarının sabrı taşırdığını ifade etti. Yorgancılar, "Karanlık güçler bilmelidir ki her ne olursa olsun tek bayrak ve tek vatandan asla taviz verilmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, terörün sonlandırılması adına artık gücünü ve kararlılığını somut adımlarla ortaya koymalıdır" dedi. Teröre katkısı olan herkesi şiddetle lanetlediklerini belirten Yorgancılar, şöyle konuştu: "Ulusal bir güvenlik sorunu karşısında ne yapılması gerekiyorsa o yapılmalıdır. Kavga etme, polemiklerle zaman kaybetme lüksümüz yoktur. Bugüne kadar evladını vatan uğruna şehit veren anaların dağlanan yürekleri dinsin, artık tek bir anamız ağlamasın istiyoruz."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER