Dündar’dan Dağ-der Yönetimine Hayırlı Olsun Ziyareti

Dündar’dan Dağ-der Yönetimine Hayırlı Olsun Ziyareti

Dündar’dan Dağ-der Yönetimine Hayırlı Olsun Ziyareti
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Dağ-Der başkanlığına seçilen Prof. Dr. Ali Kaya ve yönetim kurulunu ziyaret ederek, yeni görevlerinde başarılar diledi.
Başkan yardımcıları Halil Döner ve Yunus Şahin ile birlikte Dağ-Der başkanlığına seçilen Prof. Dr. Ali Kaya’yı dernek merkezinde ziyaret eden Dündar, Dağ-Der’in, sorumluluğu yalnızca 5 ilçe ile sınırlı bir sivil toplum kuruluşu olmadığını, bütün Bursa, hatta Balkanlar’dan Orta Asya’ya çok geniş bir coğrafyada önemli misyona sahip bir dernek olduğunu söyledi. Görevini hakkıyla yapan sivil toplum örgütlerinin topluma yol gösteren çalışmalara imza atan, hizmet eden kuruluşlar olduğunun altını çizen Dündar, “Dağ-Der’de bu sorumluluğunu fazlasıyla yerine getiren bir kurum. Bugüne kadar sadece dağ bölgesi ve 5 ilçe ile sınırlı kalmayıp, bütün Bursa’yı kapsayan çalışmalara imza atan Dağ-Der’in değerli hocamızın önderliğinde bu hizmetlerini artırarak sürdüreceğine inanıyorum” dedi.
Prof. Dr. Ali Kaya ve yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar dileyen Başkan Dündar, “Osmangazi, tarihi Bursa’nın merkezini oluşturan büyük bir ilçe. Böyle bir ilçeye hizmet etmek insana büyük bir gururun yanında, çok büyük sorumlulukta yüklüyor. Bursa, sadece tarihi ve doğal güzellikleri ile değil, manevi miras yönüyle de son derece zengin bir şehir. Bu zenginliğin şuuru ve sorumluluğuyla hareket ediyoruz. Kültürümüzü koruyup geliştirmek, gelecek nesillere aktarma noktasında STK’larımıza da önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Bu tür çalışmalarda, belediye olarak bütün derneklerle birlikte hareket ediyoruz. Değ-Der’de bu STK’larımızdan birisi. Birlikte hareket ederek bir sinerji yaratabilirsek çok daha başarılı olabiliriz” dedi.
Olağanüstü Genel Kurul’da Dağ-Der Başkalığına seçilen Prof. Dr. Ali Kaya’da, seçimlerin ardından kendilerini ilk ziyaret eden Dündar’a teşekkür etti. Prof. Dr. Kaya, “Derneklerin, başarılı olabilmeleri için belediyelerle işbirliği içinde olmaları gerekiyor. Çünkü her iki kurumun da yönü halka dönük. Dolayısıyla paydaş kuruluşlar olma durumumuz söz konusu. Bizler her türlü faaliyette Osmangazi Belediyesi ile birlikte hareket etmeye hazırız” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER