Döşemealtı Belediyesi’nden Milli Güreşçiye 5 Altın

Döşemealtı Belediyesi’nden Milli Güreşçiye 5 Altın

Döşemealtı Belediyesi’nden Milli Güreşçiye 5 Altın
Brezilya’da düzenlenen Serbest Stil Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’ndan bronz madalya ile dönen Milli Güreşçi Yunus Emre Dede, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’i ziyaret edip şampiyona da giydiği ay-yıldızlı formayı başkanın yeni doğan oğlu Orhan Ata’ya hediye etti.
Döşemealtı İlçesi’nin Yeşilbayır Mahallesi’nde doğup büyüyen ve spor hayatına Ankara’da ASKİ sporda devam eden Milli Güreşçi Yunus Emre Dede, geçtiğimiz hafta Brezilya’nın Salvador Da Bahia şehrinde düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda elde ettiği Dünya üçüncülüğünü ailesi ve Belediye Başkanı Turgay Genç ile paylaştı.
OLİMPİYATLAR ÖNCESİ DÖŞEMEALTI’NDA
Başkan Genç’i makamında ziyaret eden Genç Milli Güreşçi Yunus Emre Dede, birinci ve ikinci olan rakiplerini daha önce ki organizasyonlarda yendiğini hatırlatarak, “ülkeme ve baba ocağına altın madalya getirmeyi çok istedim ancak benim dışımda gelişen bazı aksaklıklar nedeniyle bronz madalyada kaldım. 2016 Yılında yine Brezilya’nın Rio kentinde yapılacak olan Olimpiyatlarda hedefim altın madalya” dedi.
DÖŞEMEALTI’NIN GURURU
Genç Milli Güreşçi Yunus Emre Dede’nin başarılarını gururla takip ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Turgay Genç, “Yunus Emre Dede üzerinde ki milli takım formasının hakkını sonuna kadar veren, çıktığı her maçtan başarılarla dönen, genç neslin örnek aldığı kıymetli bir kardeşimizdir. Önümüzdeki yıl Brezilya’da düzenlenecek Olimpiyat şampiyonasında kendisine başarılar dilerim. Birincilik kürsüsüne çıkarak ay yıldızlı bayrağımız eşliğinde istiklal marşımızı okutacağına inanıyorum” diye konuştu.
BAŞARILI GENÇLERİMİZİ DESTEKLİYORUZ
Yunus Emre Dede’nin milli takım da ki başarılarının ödüllendirilmesi konusunda Döşemealtı Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısında ödül konusunu gündeme getirdiğini ve kararın çıktığını müjdeleyen Başkan Genç, “Antalya’lı gençlerimizi desteklemek ve yeni nesli spora teşvik etmek amacıyla Meclis üyelerimizle birlikte aldığımız bu karar doğrultusunda Yunus Emre Dede’ye 5 altın vereceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER