Davutoğlu’dan Suriye Ve Iraklıların İhtiyaçlarının Karşılaması İçin Talimat

Davutoğlu’dan Suriye Ve Iraklıların İhtiyaçlarının Karşılaması İçin Talimat

Davutoğlu’dan Suriye Ve Iraklıların İhtiyaçlarının Karşılaması İçin Talimat
banner425
Türkiye’de bulunan Iraklı ve Suriyeliler ile ilgili son dönemde yaşanan hareketliliğe ilişkin toplantı, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapıldı. Davutoğlu, geçici koruma altında bulunan Suriye ve Iraklıların ihtiyaçlarının karşılanması ve kamu düzeninin temini için talimat verdi.
Türkiye’de bulunan Iraklı ve Suriyeliler ile ilgili son dönemde yaşanan hareketliliğe ilişkin toplantı, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Başbakan Davutoğlu, başkanlığında gerçekleşen toplantıya Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, Başbakan Mültecilerden Sorumlu Başmüşaviri Murtaza Yetiş, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Mükerrem Ünlüler, Göç İdaresi Başkanı Atilla Toros ve Kızılay Genel Müdürü Mehmet Güllüoğlu katıldı. Toplantıda son dönemde İstanbul ve Edirne Suriyeli ve Iraklıların Avrupa’ya dönük hareketliliği detaylı bir şekilde ele alındı.
Başbakan Davutoğlu, özellikle yollarda, farklı yerlerde beklemekte olan ve geçici koruma altında bulunan Suriye ve Iraklıların ihtiyaçlarının karşılanması ve kamu düzeninin temini için talimat verdi.
Toplantıda, Başbakan Davutoğlu’na mevcut durum hareketliliğinin boyutları, ihtiyaçlar ve konunun yurt dışı yansımaları konusunda brifing verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423