Çumra Belediyesi Sendika Sorununu Çözdü

Çumra Belediyesi Sendika Sorununu Çözdü

Çumra Belediyesi Sendika Sorununu Çözdü
banner526
banner471
Konya’nın Çumra İlçe Belediyesi, belediyede çalışan işçilerin bağlı olduğu sendikaya 26 yıldır ödenmeyen kesintilerle ilgili anlaşmaya vardı.
banner521
Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, göreve geldikleri günden buyana sorunları ertelemek yerine çözüme kavuşturmayı hedef haline getirdiklerini söyledi. Belediyeyi devraldıklarında 62,5 milyon lira borçla karşılaştıklarını kaydeden Başkan Oğuz, “Bu borcun 28 milyon lirasını KOSKİ’ye devrettik. Devletin çeşitli kurumlarına olan borç miktarı ise 30 milyon liraydı. Geçmişe dönük olarak yapılan incelemelerde bu borcun sürekli arttığını gördük. Biz ise bu borcu muhataplarıyla görüşerek yapılandırıp, faiz değil borcumuzu ödemeye başladık ve halen de ödüyoruz. İnşallah amacım halkımızın şahsıma verdiği görev sonlandığında bu borçlarda bitmiş olacak. Bir sonraki döneme borç bırakmamayı kendimize şiar edindik” dedi.
Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, 1989 yılından buyana belediyede çalışan işçilerin maaşlarından sendika kesintilerinin yapıldığını ancak bu paranın sendikaya ödenmediğini ifad ederek, “26 yıldır yetkili sendikaya kesintilerin ödenmediğini belirledik. Bugüne kadar toplam borç miktarının eski parayla 2 trilyonun üzerine çıktığı görülmüştür. Milletvekilimiz Halil Etyemez, AK Parti İl Başkan Yardımcımız Mustafa Baran ile beraber Hizmet-İş ve Hak-İş Konfederasyon Başkanı Mahmut Arslan ile görüştük. Günümüze kadar ödenmeyen ve mahkemeye kadar taşınan bu sendika ücret kesintilerinin indirim ve taksitlendirilmesi konusunda uzlaşma sağladık. 25 yılı aşan süredir her ay kesintisinin yapılıp ödenmesi gereken bu para yetkili sendikaya ödenmediği için Çumra Belediyesine çok pahalıya mal oldu” diye konuştu.
YORUM EKLE
banner525
SIRADAKİ HABER