Çiğli Belediyesi’nden Üniversite Öğrencilerine Eşya Yardımı

Çiğli Belediyesi’nden Üniversite Öğrencilerine Eşya Yardımı

Çiğli Belediyesi’nden Üniversite Öğrencilerine Eşya Yardımı
banner475
banner471
İzmir’in Çiğli ilçesinde başlatılan proje kapsamında, hayırsever vatandaşlardan alınan 500 kullanılabilir eşya, kentte eğitim gören ve evlerde kalan öğrencilere dağıtıldı.
Çiğli Belediyesi, ilçede başlattığı proje ile evlerde ikamet eden öğrencilerin eşya sorununu çözdü. Yurtların dolu olması nedeniyle harekete geçen ekipler, hayırsever vatandaşlardan alınan ve kullanılabilir durumda olan, buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon gibi eşyaları öğrencilere ulaşırdı. Ekipler bu kapsamda bugüne kadar, 80 öğrenci evine 500 parça eşya yardımında bulundu.
Üniversite öğrencilerine yönelik birçok hizmet ve projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, "Belediye olarak çocuklarımız ve gençlerimizin eğitimine katkı sunacak hizmet ve projeler konusunda önemli çalışmalar yürütüyoruz. Yurt imkanından faydalanamayan gençlerimiz mecburen ev tutuyorlar. Bir evde olması gereken belli başlı eşyalar var. Gençlerimiz ihtiyaç duydukları eşyaları depomuzdan alabiliyorlar. Çiğli’de iki üniversitemiz var ve bu üniversiteleri tercih eden öğrencilerimizin severek ve isteyerek yaşadıkları bir kentte okumaları için elimizden geleni yapıyoruz. Çocuklar ve gençlerimiz için projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Onlar bizim geleceğimiz. Yaz spor okulları projemizle çocuklarımıza ve gençlerimize sağlıklı bir yaşam edinme alışkanlığı kazandırıyoruz. Sporun birçok alanında onların yanında oluyoruz. Geçlerimizin geleceği için her türlü katkıyı sunmaya hazırız" dedi.
Çiğli Belediyesi’nden eşya yardımı talebinde bulunmak isteyen öğrenciler ile Çiğli Belediyesi’ne eşya yardımında bulunmak isteyen yardımseverlerin 376 49 49 no’lu telefondan ulaşarak taleplerini iletebileceği bildirildi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477