CHP’nin Kuruluşunun 92. Yıl Dönümü Tekirdağ’da Törenle Kutlandı

CHP’nin Kuruluşunun 92. Yıl Dönümü Tekirdağ’da Törenle Kutlandı

CHP’nin Kuruluşunun 92. Yıl Dönümü Tekirdağ’da Törenle Kutlandı
banner425
Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 92. yıl dönümü Tekirdağ’da düzenlenen törenle kutlandı.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 92. yılı kapsamında CHP Tekirdağ İl Teşkilatı tarafından tören düzenlendi. Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen törende CHP’liler Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu. Törene CHP Tekirdağ İl Başkanı Şeref Çetin, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve Emre Köprülü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, CHP Tekirdağ İl Teşkilatı üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan CHP Tekirdağ İl Başkanı Şeref Çetin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu ülkenin çimentosu, kurucu gücü olduğunu belirterek, "Bugünlerde şehit haberleri ile sarsılmaktayız. Şehitlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bugün partimiz, 92. yaşını kutluyor. Hepimizin doğum günü kutlu olsun. Partimizin kuruluş yıl dönümünü gurur ve onurla kutluyorum. CHP kurulduğu 9 Eylül 1923’ten bugüne kadar varlığını sürdüren ve ülke siyasetine yön veren siyasi bir partidir. CHP, bu ülkenin çimentosu, kurucu gücüdür. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ’Benim iki büyük eserim vardır birisi CHP diğeri de Türkiye Cumhuriyeti’dir’ demiştir" ifadelerini kaydetti.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise son zamanlarda yaşanan şehit olayları nedeniyle 92. yıl kutlama etkinliklerini sadece çelenk sunma törenleri ile tamamlayacaklarını ifade ederek, "İnancımızdan, ülkemize olan sevgimizden, saygımızdan dolayı bu çerçevede protestomuzu yapacağız. Ben CHP örgütünden şunu istiyorum protestomuzu yasal şartlarda yapalım, kırmadan dökmeden yapalım. 92 yıl önce yanan meşale ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, idealleri cumhuriyetçilik, halkçılık, devrimcilik, milliyetçilik, laiklik, inkılapçılık Türkiye Cumhuriyeti olduğu sürece bu idealler sürecektir" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423