CHP Milletvekilleri Basın Toplantısı Düzenledi

CHP Milletvekilleri Basın Toplantısı Düzenledi

CHP Milletvekilleri Basın Toplantısı Düzenledi
banner475
banner471
CHP’nin 3 milletvekili Adıyaman’da iki gün süren temasların ardından basın toplantısı düzenledi.
CHP İstanbul Milletvekilleri Oguz Kaan Salıcı, Gamze İlgezdi ve Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş parti binasında basın açıklaması yaptı.
CHP Milletvekillerinin basın toplantısına İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi, Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, milletvekili adayları ve parti yöneticileri katıldı.
CHP İstanbul Milletvekili Oguz Kaan Salıcı, Adıyaman temaslarıyla ilgili bilgi vererek, “Adıyaman’a gelme nedenimiz koalisyon sürecinde CHP’nin ülkeyi seçime götürmeme çabalarını anlatmaktır. Her beraber üzülerek gördük ki, Adalet ve Kalkınma Partisinin niyeti bir hükümet kurmak değil, ülkeyi seçime götürmek için yardımcı birisi arayan hükümet formülüydü. Bizler 4 yıl süreli, Türkiye’nin temel meselelerini çözme sorumluluğu olan bir hükümet kurulmasını istedik. Bu sürecin bozulmasındaki en büyük çaba Sayın Cumhurbaşkanı tarafından gösterilmiştir.
Adıyaman’da CHP’nin bir tabanı vardı ve hala var. Türkiye’de siyasi sistem değişti. Parlamento da 4 partili bir temsiliyet var. Parlamentoda bazı vekillikler arasında kayma olması doğaldır. Adıyaman’da CHP’nin neden milletvekili çıkartamadığı ile ilgili gerekli görüşmeleri yaptık” dedi.
Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ise konuşmasında, “7 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıkan tablo ile vatandaşlar 4 parti arasınızda uzlaşın mesajı verdi. CHP olarak bu mesajı doğru bir şekilde algıladık ve elimizden gelen gayreti gösterdik. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olumlu ve pozitif bir siyaset izledi. Sayın Davutoğlu’nun bir hükümet kurma iradesi yok. CHP tüm gayreti gösterdi. Bizim amacımız kendi menfaatlerimizi korumak değil, ülke menfaatlerini korumak istedik. Karşı taraf olumlu ve yapıcı bir siyaset izlese hükümet kurulurdu. Bu süreçte maalesef Cumhurbaşkanı’nın yapması olan ikinci en yüksek oyu almış olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na vermesi gerekirdi. Milli irade gaspı yaptı” dedi.
İstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi ise konuşmasında, “45 günlük koalisyon süreci içerisinde aslında bir koalisyon görüşmesi yapılmadı. Gerçekleşen süreç erken seçime yönelik bir süreçti. Temel amaç erken seçime yönelik kendi işlerini kolaylaştıracak bir hükümet kurmaktı. Partimiz bu süreci çok doğru ve ilkeli yönetti. İlk defa ilkeleriyle ortaya çıkan bir parti olarak adımızı geçirdik. Tıkanan demokrasi sürecinin önünü açmak gerekiyordu. Bu sürecin sonuna kadar bu nedenle devam ettirdik. Bundan sonraki sürece ait temenni olarak CHP olarak zaman ve ekonomik kayıp olsa da, en fazla kayba uğradığımız konu barış adınadır. Bu ülkede aşa ve işe ihtiyaç vardı ama barışla ilgili kaygılar yaşanıyor” ifadelerini kullandı.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477