Ceylanpınar Belediyesi’nden Park Çalışmaları

Ceylanpınar Belediyesi’nden Park Çalışmaları

Ceylanpınar Belediyesi’nden Park Çalışmaları
banner475
banner500
Ceylanpınar Belediyesi ilçe genelinde bulunan parklarda yaptığı bakım ve onarım işlemiyle, vatandaşların özellikle sıcak havalarda sıkça kullandığı alanları daha modern hale getiriyor.
Ceylanpınar Belediyesi, yaptığı yeni parkların yanı sıra mevcut parklarda da onarım çalışmalarıyla daha yeşil ve daha düzenli parklara sahip bir Ceylanpınar inşa ediyor. Parklarda çocuklar için oyun grupları, kilit taşı, çim yenileme ve çevre düzenlemesi yapılıyor. Ceylanpınar Belediyesi’nin yeşilin korunması ve yaygınlaşması adına yaptığı birçok hizmetten memnun kaldıklarını belirten ilçe halkı, “Parkımızda güzel bir çalışma var. Parkımız yeşilleniyor, ağaçların bakımı yapılıyor. Çocuk oyun grubu yenilendi. Eskiden parkımızın çocuk oyun gruplarının olduğu yer kilit taşıyla döşenmişti. Şimdi ise kauçuk zemin yapıldı. Çocuklarımızın güvenliği açısından bu çok önemlidir. Ayrıca her taraf yeşilleniyor. Yapılan hizmetlerden son derece memnunuz. Belediye çalışanlarımız kalabalık bir ekip ve iş makineleriyle gelip parkımızda hızlı bir şekilde çalışma yaparak ilerliyorlar. Bizler yapılan hizmetlerden dolayı memnunuz. Bu hizmetlerin daimi olmasını diliyoruz” şeklinde konuştular. Parklarda hayata geçirdiği çalışmalarla çocuklara ve sporseverlere daha güvenli, vatandaşların daha keyifle oturup vakit geçirecekleri yaşam alanları oluşturulduğunu belirten Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, ‘’Yıl boyu tamir ve bakım çalışmalarına aralıksız devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, parklardaki eski oyun grupları ve spor aletlerini yenileyerek, spor aleti ve oyun grubu olmayan parklara yenilerini monte ediyor. Parklardaki her metrekareyi en iyi şekilde değerlendiren müdürlük personeli, yenilediği oyun gruplarının zeminlerini çocukların daha güvenli ortamda oynayabilmeleri için kauçukla kaplıyor. Daha önce yapılan sivri köşeli, yüksek ve tehlike arz edebilecek türdeki tüm oyuncaklar, çocuk sağlığına uygun olanlarla değiştirildi, tamiri yapılmayan park kalmadı. Böylece çocukların daha güvenli şekilde oyun oynamaları ve tehlikeden uzak kalmaları sağlandı. Ceylanpınar her geçen gün gelişen ve büyüyen bir ilçemizdir. Vatandaşlarımızın yükselen beton binalar arasında sıkışıp kalmasını önlemek amacındayız’’ ifadelerini kullandı.
(EZ-VSA-Y)
FOTOĞRAF
KOD: park_1-park_2
CEYLANPINAR BELEDİYESİ İLÇE GENELİNDE BULUNAN PARKLARDA YAPTIĞI BAKIM VE ONARIM İŞLEMİYLE, VATANDAŞLARIN ÖZELLİKLE SICAK HAVALARDA SIKÇA KULLANDIĞI ALANLARI DAHA MODERN HALE GETİRİYOR.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477