Cesetler Adli Tıp’a Getirildi

Cesetler Adli Tıp’a Getirildi

Cesetler Adli Tıp’a Getirildi
Muğla’nın Bodrum ilçesi Akyarlar ve Aspat mevkilerinden denize açılan ve içinde mültecileri taşıyan tekne ve botun batması sonucu ölen 12 kişinin cesedi Bodrum Belediyesi Cenaze Taşıma araçları ile Muğla Adli Tıp Kurumu’na getirildi.
Yasa dışı yollardan Bodrum üzerinden tekne ve botlar ile Yunanistan adalarına kaçak yollarla geçmeye çalışan bot ve teknede ölenlerin kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Bodrum Savcılığı tarafından otopsi yapılması istenmişti. Otopsi için Bodrum’dan Belediye Cenaze taşıma araçları ile Muğla’nın Menteşe ilçesi Yerkesik mahallesindeki Adli Tıp Kurumu’na getirilen cesetlerden 5 çocuk aynı araçla, iki yetişkin ise ayrı araçlarla getirildi. Diğer 5 kişinin ise öğle saatlerinde Adli Tıp Kurumu’na getirildiği açıklandı.
Suriye uyruklu şahısların 8’inin 9 aylık ve 11 yaş arasında olduğu öğrenildi. Yetkililerden alınan bilgiye göre, Suriye uyruklu ölen mültecilerin 9 aylık Hasal Zekeriye, Zeynep Cafer (1,5) Abdullah Cafer (1,5), Aylan Kürdi (2), Galip Kürdi (3), Ahmet Haabi (7), Tahara Cumburiye (11), Haydar Ahmet Haabi (11), Macit Helli (18), Zehra Muhsine (23), Zahin Kürdi (27) ve Emel Cenabi (42) oldukları açıklandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER