Çatak: “Sağlık Harcamalarının Azalmasında Sporu İyi Değerlendirmeliyiz”

Çatak: “Sağlık Harcamalarının Azalmasında Sporu İyi Değerlendirmeliyiz”

Çatak: “Sağlık Harcamalarının Azalmasında Sporu İyi Değerlendirmeliyiz”
banner471
Adana Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Kadir Çağlar Çatak, sağlık harcamalarının azaltılmasında sporun iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Dr. Çatak, 4 ay önce göreve atanan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarılar diledi.
Türkiye’de sağlık harcamalarının çok yüksek olduğuna dikkat çeken Dr. Çatak, toplum olarak spora daha çok önem verilmesi gerektiğini belirterek, konuşmasında şunlara yer verdi:
banner521
“Sağlık harcamalarının azaltılmasında sporu iyi değerlendirmeliyiz. Bu kapsamda İl Spor Müdürlüğü ile hareketsiz yaşamın getirdiği hastalıklara dikkat çekmek için birlikte projeler üreteceğiz. Halk Sağlığının korunması için ekibimizle birlikte önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Vatandaşların sigarayı bırakması için caydırıcı çalışmalar yapıyoruz. Sigara bırakma tedavisinde kullanılan bilimselliği kanıtlanmış ilaçları ücretsiz dağıtıyoruz. Toplum Sağlığı Merkezlerimizde bulunan obezite birimlerinde diyetisyenlerimiz tarafından beslenme danışmanlığı yapılmakta, kronik hastalıklar açısından çok büyük bir risk faktörü olan obezitenin önlenmesi ve tedavi için çalışmalar yürütülmektedir.”
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Dr. Çatak’ın deneyimli bürokrat olduğunu, spor adına birlikte önemli projelere imza atacaklarını, önceki yıllar ortak başlattıkları “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü”nü daha geniş katılımla yapacaklarını anlattı.
Vali Mustafa Büyük’ün desteğiyle yeni spor tesislerine kavuştuklarını ifade eden Ataşbak, kente spor tesisi yaptıran, amatörlere malzeme yardımı yapan ve destek veren kuruluşlara şükran borçları bulunduğunu, sponsorluk yasası kapsamında iş dünyasının spora yatırım yapmalarını beklediklerini sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER