Çankırı Belediyesi Arazöz Aldı

Çankırı Belediyesi Arazöz Aldı

Çankırı Belediyesi Arazöz Aldı
banner425
Çankırı Belediyesi, itfaiye hizmetlerinde kullanılmak üzere arazöz aldı. Gece gündüz hizmet veren Çankırı İtfaiyesi, alınan itfaiye arazözü ile yangınla mücadelede daha etkin olacak.
Yüksek dayanımda alüminyum döküm malzemeden imal edilen araç, dakikada yaklaşık 3 bin litre su sevkıyatı yapabilecek. 6 ton kapasiteli su tankına sahip itfaiye arazöz aracının 300 litrelik köpük düzeneği sayesinde yanan maddenin havadaki oksijen ile bağlantısı daha hızlı kesilebilecek. İtfaiye personeli arazöz ile su veya su-köpük karışımı şeklinde yangına anında müdahale edebilecek.
Alımı yapılan itfaiye arazözü ile Çankırı Belediyesi’ne ait araç sayısını 127’ye yükselttiklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, itfaiyecilik hizmetlerinin en üst düzeyde verilebilmesi ve halkın zor günlerinde en etkin biçimde müdahale edilebilmesi amacı ile İtfaiye Müdürlüğünü eğitimli personel, yeterli araç ve ekipman ile dünya standartlarında bir hale getirdiklerini ifade ederek “Araç filomuzdaki artış, sadece araç sayımızın artışı değil, aynı zamanda hizmet kalitemizin de artışıdır.”dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423