Büyükşehir’den ‘Sahil Güvenlik’e Kamera Desteği

Büyükşehir’den ‘Sahil Güvenlik’e Kamera Desteği

Büyükşehir’den ‘Sahil Güvenlik’e Kamera Desteği
banner475
banner471
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Marmara Denizi’ndeki sahil güvenlik çalışmalarına destek olunması için Sahil Güvenlik Güney Marmara Grubu’na el tipi termal kamera hediye etti.
Büyükşehir Belediyesi, kentin sahillerinin güvenliğine de büyük önem veriyor. Sahil Güvenlik Güney Marmara Grubu’nu Güzelyalı’da ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın sahillerini mercek altına alan faaliyetleri kapsamında güvenlik çalışmalarına destek olunması hedefiyle Sahil Güvenlik Güney Marmara Grubu’na el tipi termal kamera hediye etti.
Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın her noktasında çalışmalar yaptığına işaret ederek, “Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda desteklerimizi sürdürüyoruz. Bursa’nın, sahilinden merkezine her noktada huzurlu bir kent olması hedefiyle faaliyetlerimize devam ediyoruz. Gemlik Körfezi başta olmak üzere tüm denizlerin huzurlu ve güvenli olması için tüm kurum ve kuruluşlarımızla ortak çalışmalar yapıyoruz” dedi.
Bursa’nın sahilleri ve Marmara Denizi’nde Sahil Güvenlik Güney Marmara Grup Komutanlığı’nın özverili ve başarılı çalışmalar yaptığını vurgulayan Başkan Altepe, “Sahil Güvenlik Güney Marmara Komutanlığı, bu bölgenin güvenliğini sağlıyor. Burada can güvenliğinin korunması başta olmak üzere sahillerdeki her türlü tehdit noktasında en büyük hizmeti yapıyorlar. Donanımlı araçlarla olay yerine kısa zamanda ulaşarak can kayıplarının önlenmesinin yanı sıra sahillerde ve denizde yasadışı avlanan kişilerle mücadele ediyorlar. Büyükşehir Belediyesi’nin de önceliği, insan hayatı ve her türlü güvenliğin sağlanmasıdır. Bu nedenle çalışmalarını çok önemsediğimiz Sahil Güvenlik Güney Marmara Komutanlığı’na talepleri doğrultusunda bir termal kamera hediye ettik” diye konuştu.
Başkan Altepe, gece görüş özelliği bulunan termal kameranın, en az 1,5 km mesafeyi etkili inceleyebileceğine de işaret ederek, “Sahil Güvenlik Güney Marmara Komutanlığı ekipleri, seyyar kullanılabilecek olan termal kamera ile önemli bir mesafede canlı olup olmadığını tespit edebilecek ve kamera her ortamda rahatça kullanabilecek” dedi.
Başkan Altepe, sözlerini, “Sahillerde de daha güzel hizmetler yapılsın, sahillerimizin güvenliği daha da artsın. Sularımızda yasadışı işlemler yapılmasın. Büyükşehir Belediyesi olarak sahillerdeki çalışmalara da katkımız olsun istedik” diye konuştu.
Sahil Güvenlik Güney Marmara Grup Komutanlığı SG Yarbay Tayfun Paşaoğlu da temel görevlerinin ‘insan ve can güvenliği’ olduğunu belirterek özverili çalışmalarına her zaman destek olan Bursa Valiliği ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Yarbay Paşaoğlu, Başkan Altepe’ye TCSG - 29 Komutanlığı ziyareti nedeniyle plaket hediye etti. TCSG - 29 Komutanlığı ile kısa bir deniz turu da yapan Başkan Altepe, TCSG - 29 Komutanlığı ekibiyle hatıra fotoğrafı çektirdi ve anı defterini imzaladı.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477