Büyükşehir Tarım Komisyonu Üyeleri Kula’da

Büyükşehir Tarım Komisyonu Üyeleri Kula’da

Büyükşehir Tarım Komisyonu Üyeleri Kula’da
banner475
banner500
Manisa Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Komisyonu üyeleri Manisa’nın Kula ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Tarımsal alandaki faaliyetler hakkında bilgi almak için Kula’ya gelen Manisa Büyükşehir Belediyesi Tarım Komisyonu Başkanı Hasan Öyüt ve komisyon üyeleri, Kula Ziraat Odası ve Süt Üreticileri Birliği’ni ziyaret etti. İlk olarak Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal’ı ziyaret eden komisyon üyeleri, çiftçilere yönelik yapılan çalışmalar hakkında Başkan Topal’dan bilgiler aldı. Yapılan projeleri komisyon üyelerine aktaran Topal, projelerdeki eksikler konusunda da Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis ve komisyon üyelerinden destek istedi. Topal, "6200 faali üyemiz var. Kula toprak yapısı olarak en iyi ilçelerden bir tanesi. İlçemizin 2018 yılında eminiz ki badem diyarı olacak. Büyükşehir olmamız ile birlikte köylerin mahalleye dönüşmesi ile Kula’da yüzde 60 oranında tarla bitkileri arpa, buğday ekiliyor. Yaklaşık 8 bin adet badem ağacı ve 8 bin adet ceviz ağacı dikilmiş durumda. Daha önceki yıllar başlatmış olduğumuz çalışmalar neticesinde yayla bağcılığı projemizi üzüm konusunda çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.
Komisyon Başkanı Hasan Öyüt de kendilerini ağırlayan Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal’a teşekkür ederek, el birliğiyle tarım alanındaki çalışmalarda başarılı olacaklarını söyledi. Komisyon üyeleri Ziraat Odası’nın ardından
Kula Süt Üreticileri Birliği Başkanı Harun Uysal’ı ziyaret etti. İlçedeki küçükbaş ve büyükbaş hayvan konusunda bilgiler alan komisyon üyeleri, burada edindikleri bilgileri tutanak halinde Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunacaklarını dile getirdiler.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477