Burdur Polisi Hayvan Hırsızlığı, Dolandırıcılık Ve Sahte Para Konusunda Uyardı

Burdur Polisi Hayvan Hırsızlığı, Dolandırıcılık Ve Sahte Para Konusunda Uyardı

Burdur Polisi Hayvan Hırsızlığı, Dolandırıcılık Ve Sahte Para Konusunda Uyardı
banner282
Burdur Polisi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hayan pazarında hayvan hırsızlığı, dolandırıcılık ve sahte para konusunda uyarılanda bulundu.
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şubesi tarafından yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hayvan hırsızlığı, dolandırıcılık ve sahte para konusunda hayvan satıcıları uyarıldı. Burdur Belediyesi canlı hayvan pazarına giden görevli polis memurları el broşürü dağıttı.
HAYVAN HIRSIZLIKLARINA KARŞI BAZI ÖNLEMLER
Hayvan sahiplerine yapılan uyarıda; “hayvan barınaklarının kapılarını sağlam kilit altına almalıdırlar. İmkânlar ölçüsünde alarm ve güvenlik kamera sistemi konulmalıdır. Ağıl, çiftlik ve besihanelerin kenarları kafes tel ve çit ile çevrilmelidir. Duyarlı çevre aydınlatma sistemi kurulmalı ve geceleri ışıklar sürekli faal olmalıdır. Hayvan hırsızlarının genellikle yerleşim alanları dışında hayvanları seçmesi nedeni ile mutlaka çoban köpeği bulundurulması faydalı olacaktır. Kayıtları olmayan büyük ve küçük baş hayvanların mutlaka kayıtları yapılarak kulak küpeleri takılmalıdır. Hırsızlar çoban, hayvan, alıcısı gibi kılıklara girerek hayvan sayısını ağıl ve ahırların yerlerini emniyet tedbirlerinin inceleyerek keşif yapmaktadır. Vatandaşlar şüpheli araçlar konusunda duyarlı olmalı, gördükleri şüpheli araç ve kişileri süratle 155 polis imdat telefonuna bildirilmelidir” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER