Bünyan’da Doğalgaz Çalışmaları Başlıyor

Bünyan’da Doğalgaz Çalışmaları Başlıyor

Bünyan’da Doğalgaz Çalışmaları Başlıyor
banner475
banner471
Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu Bünyan Doğalgaz projesinde kısa sürede hızlı bir yol aldıklarını, doğalgaz alt yapı ve etüt çalışmalarının Bünyan Belediyesi ekipleri ve Kayserigaz Proje Müdürlüğü mühendisleri tarafından başlatılacağını söyledi.
Israrcı takipleri sonucunda doğalgaz yatırımını gündeme aldıran ve proje başlangıç tarihini 1 yıl öne çekmeyi başaran Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, doğalgaz projesindeki son gelişmeleri paylaşarak Eylül ayı içinde kazı çalışmalarına başlanacağının öngörüldüğünü ve bir aksilik yaşanmadığı takdirde Bünyan’a 2016 yılı içinde doğalgazın verileceğini ifade etti.
Kısa süre önce Bünyan’a doğalgaz müjdesini vererek herkesi heyecanlandıran Başkan Şinasi Gülcüoğlu Bünyan Doğalgaz projesine ilişkin yaptığı açıklamada; ”Malumunuz seçildikten sonra doğalgaz ile ilgili doğalgazın Bünyan’a getirilmesiyle ilgili ciddi bir çalışma başlamıştık. Şimdi bu çalışmaların meyvelerini almaya başladık. Ramazan ayı içinde bir ön bilgiyi, bir müjdeyi vatandaşımızla paylaşmıştık. Daha sonra meclisimizden bir karar almak suretiyle bunu biraz daha somut hale getirdik. Şimdi ise doğalgaz yatırımının yapılmasıyla ilgili gerekli harita çalışmalarını yine resmi olmayacak şekliyle başlattık. Bugün geldiğimiz noktada ise çok çetin bir süreç olan ve aşağı yukarı en az bir buçuk yıl sürecek olan lisanslama çalışması sürecini çok şükür biz yaklaşık kırk günde aşmış durumdayız. Bünyanımıza hayırlı uğurlu olsun’ dedi.
Dev proje için çalışmaların önümüzdeki hafta başlayacağını belirten Başkan Şinasi Gülcüoğlu: ”Önümüzdeki hafta itibariyle, yani 2015 yılı Eylül ayı ikinci haftası itibariyle Mehmet Özcan Caddemizde kazı çalışmalarına başlayacağız. Hemen akabinde ise TOKİ bölgemizde çalışmalara devam ederek havalar izin verdiği sürece bu çalışmaları genişleterek sürdüreceğiz. İnşallah önümüzdeki dönemde Bünyan içine doğalgaz vermeyi planlıyoruz. Daha öncede kamuoyuyla paylaştığımız gibi bu yatırım şuan için yaklaşık 8 milyon dolarlık bir bütçeye sahip. Memleketimize, Bünyanımıza, Bünyanlı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Bünyan ilçesini Kayserigaz’ın yatırım alanına dâhil etmesinin hemen ardından, Başkan Gülcüoğlu’nun girişimleriyle alınan mesafe ise Bünyanlı vatandaşları hayli mutlu etti.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477