Bozdukları Asansörde Alkol Alıp, Alem Yaptılar

Bozdukları Asansörde Alkol Alıp, Alem Yaptılar

Bozdukları Asansörde Alkol Alıp, Alem Yaptılar
banner425
Burdur’da bir üst geçide ait asansörü bozan kimliği belirsiz şahıslar, asansörde alkol alıp, alem yaptılar.
Burdur Tren Garı’nda bulunan üst geçide ait asansörü bozan ve asansörde alkol alarak alem yapan şahıslar, üst geçide de zarar verdi. Camlarını kırdıkları üst geçide, çöplerini de bırakıp giden vurdumduymaz şahıslar, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in de tepkisini çekti. Üst geçitte incelemelerde bulunan Başkan Ercengiz, şahısların üst geçide bıraktıkları içki şişelerini, asansöre verilen zararı ve asansörün içinde çay demleyerek, asansörün içine döktükleri çay posasını basına gösterdi. Üst geçitteki asansörün amacının engelli ve yaşlı vatandaşlara kolaylık sağlamak olduğunu hatırlatan Başkan Ercengiz, üst geçidin temizliğinin ve tadilatının yeniden yapılacağını söyledi.
Burdurlu vatandaşlardan duyarlı olmalarını, üst geçidin asansörünü dikkatli kullanmalarını ve temizliğe özen göstermelerini isteyen Başkan Ercengiz, “Bizden önceki dönemde yapılan bir üst geçit bizden önceki dönemde sorunluydu. Bizim dönemimizde de sorunlu çalışan bir üst geçit. Çalışamayan diyelim artık. Sürekli asansörü ile ilgili bakım, tadilat ve onarımlarını yaptırmamıza rağmen, maalesef kötü kullanım neticesinde üst geçit sürekli arıza yapan, sorun olan ve asıl amacımız olan özellikle yaşlı, çocuklu ya da engelli vatandaşlarımızın kullanmasına yönelik yaptığımız bu üst geçit şu anda asansörleri çalışmadığı için amaçlarından çok uzaktadır. Biz bakımına, tamirine ve yapılması gereken her türlü tadilatına devam edeceğiz. Tek dileğimiz, vatandaşımızın bunu kendi malı gibi kullanmasını sağlamaktır. Bunu rica ediyoruz. Bakın camı kırmış, asansörü bozmuş. Bunların hepsi milli servettir. Hepimizin cebinden çıkmaktadır. Bunu kullanmamız ya da kullanamamamız nasıl bir şey sağlayabilir bilemiyorum. Defalarca tamir ettirdik. Defalarca servisi çağırdık, baktırdık. Tamamen kötü kullanıma bağlı bir asansörümüz var. Biz yine bakımına, tamirine özen göstereceğiz” diye konuştu.
Başkan Ercengiz, üst geçidi inceledikten sonra temizlenmesi için talimat verdi. Ercengiz, üst geçidin temizlendikten üç gün sonra tekrar gazetecilerle gelip inceleyeceklerini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner423