Beş Kişi Ve İki Firmaya 744 Bin TL Hafriyat Cezası Kesildi

Beş Kişi Ve İki Firmaya 744 Bin TL Hafriyat Cezası Kesildi

Beş Kişi Ve İki Firmaya 744 Bin TL Hafriyat Cezası Kesildi
banner475
banner471
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi encümen toplantısında, yönetmeliği ihlal ettiği belirlenen işletmelere 744 TL idari hafriyat cezası uygulandı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hafriyat denetimlerinde göz açtırmıyor. Büyükşehir teknik ekipleri, Jandarma Kolluk Kuvvetleri ve Zabıta memurlarınca haftanın her günü, gece gündüz ’2 bin 872 Sayılı Çevre Kanunu’nun ve Hafriyat Toprağı İnşaat Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine istinaden hafriyat toprağı, inşaat yıkıntı atığı denetimleri yapılıyor. Denetimlerde mevzuata aykırı hareket eden beş kişiye ve iki firmaya Büyükşehir Encümenince toplam 744 bin TL idari para cezası uygulandı.
Denetimler sonrası Gebze bölgesinde mevzuata aykırı olarak hafriyat, inşaat yıkıntı atıkları döken, döktüren ve taşıyan iki şahsa, kanunu ve yönetmeliği üç yıl içerisinde iki kez ihlal ettiği için 46 bin 500 TL’ nin bir katı oranında artırılarak 93 bin TL ve bir firma ise üç yıl içerisinde ikiden fazla ihlal ettiği için 139 bin 500 TL’nin iki katı oranında artırarak 418 bin 500 TL para cezası uygulandı. Ayrıca Encümen toplantısında üç şahsa ise 46 bin 500 TL ceza verildi. ‘2 bin 872 Sayılı Çevre Kanunu’nun ve Hafriyat Toprağı İnşaat Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ihlal edenler hakkında ise toplamda 744 bin TL idari işlem uygulandı.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477