Basketbol Takımı Alt Yapısı İçin Yaz Okulundan 14 Sporcu Seçildi

Basketbol Takımı Alt Yapısı İçin Yaz Okulundan 14 Sporcu Seçildi

Basketbol Takımı Alt Yapısı İçin Yaz Okulundan 14 Sporcu Seçildi
Melikgazi Belediyespor Kulüp Başkanı Serdar Öztürk, bu yıl ilk kez açılan Melikgazi Belediyespor yaz okullarına büyük ilgi gösterildiğini futbol, voleybol ve basketbol branşında açılan yaz okullarının basketbol branşında eğitim gören gençlerden 14’ünün antrenörler tarafından beğenilerek alt yapı takımlarına kazandırıldığını söyledi.
Bu sezon bölgesel basketbol liginde şehrimizi temsil edecek olan Melikgazi Belediyespor’da sezon öncesi hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Ekim ayının son haftasında başlayacak olan lig öncesi hazırlıklarını antrenör Nihat Kahraman nezaretinde Keykubat Tesisleri ve Atatürk Spor Salonu’nda günde tek idman yaparak sürdüren temsilcimizde transfer çalışmaları da devam ediyor. Bu sezon alt yapı takımlarından gençlerin ağırlıklı olarak oluşturduğu genç bir kadro ile bölgesel basketbol liginde mücadele edeceklerini belirten Başkan Serdar Öztürk, “Her zaman yüz akımız olan gençlerimize fırsat vererek ve onların önünü açarak, savaşan ve mücadeleci bir takım oluşturduk. Birkaç transfer yaparak kadromuzu daha da güçlendirdik. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan fikstür çekimi sonrasında ligde mücadele edeceğimiz takımlar belli olacak. Hazırlık maçları oynamak için gelen teklifler var, onları değerlendireceğiz” dedi.
Bu yıl ilk kez düzenledikleri yaz okullarına gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını ve önümüzdeki yıllarda da bu uygulamanın devam etmesi kararı aldıklarını ifade eden Başkan Öztürk, “Futbol, basketbol ve voleybol branşında açılan yaz okullarında bin 200 öğrenci eğitim aldı. Bu öğrenciler birçok kulüp tarafından takibe alında ve iki ay buyunca izlendi. Özellikle futbolda genç yetenekler amatör kulüplere davet edildi. Basketbolda ise kulüp olarak takip ettiğimiz 14 genç sporcuyu kadromuza katarak, Melikgazi Belediyespor’un lisanslı sporcusu yaptık. Kendilerini geliştirdikleri ve gösterdikleri taktirde bu sporcular geleceğin A takımı oyuncuları olarak başarıdan başarıya koşacaklarına inanıyorum. Voleybolda da antrenörlerimizin talepleri doğrultusunda beğenilen oyuncuları alt yapı takımlarımızın kadrosuna katacağız” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER