Başkan Şahiner Şehit Ailesini Sevindirdi

Başkan Şahiner Şehit Ailesini Sevindirdi

Başkan Şahiner Şehit Ailesini Sevindirdi
banner475
banner471
Mersin’in Mut İlçesi’nde 27 Nisan 1995 yılında şehit olan 1973 doğumlu Zeki Kuzolukoğlu’nun ailesi Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’e ulaşarak yardım istedi.
Ayağı Büyük Köyü’nde bulunan Şehitlerinin mezarlığının mermerlerinin kırılıp döküldüğünü, bayrak direğinin çürüdüğünü ve kısa olmasından dolayı da Türk Bayrağının ağaçların arasında görünmediği söyleyen Kuzolukoğlu’nun ailesi, "Şehidimizin mezarının bu hali bizleri üzmektedir. Başkanım Şehitlerimize sahip çıkan biri olarak, mezarlığımızın yeniden mermerden yapılıp, daha büyük çelikten paslanmaz direk ve bayrağımızın yenilenmesi için yardım istiyoruz" dediler.
Bu talebi geri çevirmeyen Başkan Şahiner, şehit mezarlığının yeniden mermerden yapılması, çürüyerek yıkılmaya yüz tutmuş bayrak direğinin ve bayrağının değiştirilmesi için talimat verdi. Başkan Şahiner’in talimatı üzerine belediye ekipleri köye giderek şehit mezarının mermerlerini yenilerken, 4.5 metre uzunluğunda paslanmaz çelikten yapılan bayrak direğini de yeniledi.
Memnuniyetini dile getiren baba İsmet Kuzolukoğlu, anne ElmasKuzolukoğlu ve Şehidin eşi Sevim Kuzolukoğlu, Belediye Başkanı Şahiner’e teşekkür ettiler. Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner de, “Şehit Annelerimizin, babalarımızın istekleri bizler için emirdir. Her konuda yanınızdayız” diye konuştu.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477