Başkan Kurt’tan Ata’ya Duygu Yüklü Not

Başkan Kurt’tan Ata’ya Duygu Yüklü Not

Başkan Kurt’tan Ata’ya Duygu Yüklü Not
banner475
banner500
Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen “Diriliş-Direniş-Kurtuluş Metristepe’den Kocatepe’ye” yürüyüşünün başlangıcı, yoğun bir katılımla Ankara 1’inci Meclis önünde verildi.
Yürüyüş başlangıcının öncesinde Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, beraberindeki ekip ile birlikte Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret etti. Gönüllü arama-kurtarma ekipleri, akademisyenler, doğa yürüyüşçüleri ve sivil gönüllüler ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden Başkan Kurt, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurun saygı duruşunda bulundu. Atatürk’ün mozolesine çelenk koyan Başkan Kurt, anı defterine duygularını yazdı.
Başkan Kurt’un Ata’nın anı defterine yazdığı metin ise şöyle:
"Sevgili Atatürk, 96 yıl önce başlattığın Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın 5 önemli muharebesinin ilk 3’üne ev sahipliği yapan Eskişehir’in Odunpazarı ilçe halkının minnet, saygı ve bağlılıklarını iletiyorum. Odunpazarı Belediyesi olarak, o günlerde sizlerin savaştığı cephelerdeki yaşamınızı, olayların neden-sonuç ilişkilerini anlamak amacıyla bir yürüyüş başlattık. İnönü’de direniş, Sakarya’da diriliş, Dumlupınar’da kurtuluş. ‘Metristepe’den Kocatepe’ye’ adını verdiğimiz yürüyüşümüze başlarken, huzurunuzda olmak büyük bir mutluluk veriyor. Odunpazarı halkının devrimlerine olan inancıyla selamlıyorum."
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477