Başkan Çetin’den İşçiye Güvence

Başkan Çetin’den İşçiye Güvence

Başkan Çetin’den İşçiye Güvence
banner475
banner471
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Hakkıyla çalışanın ekmeğiyle oynamam, emekçilerin güvencesi benim” dedi.
Temizlik işçileriyle şantiyede kavurma-pilav yiyen Çetin, bol bol dert dinledi, sorulara yanıt verdi. Çukurova ilçesinde yaşayan halkın sosyo -ekonomik düzey bakımından diğer ilçelere göre biraz daha ileride olduğuna dikkat çeken Çetin, “Bu durum Çukurova ilçemizi çok daha temiz, evimiz kadar temiz yapmamızı gerekli kılıyor; çünkü burada beklenen hizmet kalitesi biraz daha yüksek. Bugünkünden daha temiz bir Çukurova istiyorum. Biraz daha özveriyle çalışalım" dedi.
Görevde henüz 7’nci aydayken projelerin açılışlarına başladıklarını hatırlatan Çetin, işçilere “Seçimlerden önce de buraya gelmiş ve sizlerden el ele vermenizi istemiş; ‘işini dürüstçe ve namusuyla yapan kimse işinden olmaz, güvenceniz benim ’ diye söz vermiştim. Namusuyla çalışan kimse işten çıkarıldı mı? Görüşü farklı diye işinden ettiğimiz kimse var mı?” diye sordu. İşçiler Çetin’i alkışlayarak ve “Hiç kimse işten çıkartılmadı, hiçbir ayrım yapılmadı” yanıtını verdiler. Çetin de bunun üzerine “Hakkıyla çalışanın ekmeğiyle oynamam, emekçilerin güvencesi benim” diye konuştu.
İşçi giysisi, amblem, araç temizliği ve dönüşümlü vardiya gibi sorunları özgürce dile getiren ve soru yönelten işçilere Çetin bir soru üzerine “Dönüşümlü vardiya sistemine geçilsin mi?” diye sordu, alkışlarla “Evet” yanıtı alınca “Karar verilmiştir, dönüşümlü vardiya sistemine geçiyoruz” dedi.
Yemeğe katılan CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’e yöneltilen taşeron sistemiyle ilgili soruya ise Çetin, “CHP’yi iktidar yapın, biz de kamuda taşeron sistemine son verelim” karşılığını verdi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477