Başkan Çalışkan, Spor Camiası İle Yemekte Buluştu

Başkan Çalışkan, Spor Camiası İle Yemekte Buluştu

Başkan Çalışkan, Spor Camiası İle Yemekte Buluştu
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, spor camiası ile yemekte bir araya geldi.
Yemeğe, AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, belediye meclis üyeleri, amatör spor kulüp yöneticileri, görev alan eski yöneticiler katıldı.
banner457
Yemekte konuşan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, belediyenin spor yatırımları hakkında bilgiler verdi. Spora ve sporcularımıza her zaman destek oluyoruz ve olmaya devam edeceğiz diyen Başkan Çalışkan, "Göreve geldiğimiz günden bu yana spora ve sporcuya olan desteğimizi hiç kesmedik. Belediye olarak şu an yapımına devam edilen ‘Bireysel Sporlar İçin Spor Kompleksi Projesi’nde önemli pay sahibiyiz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte yürüttüğümüz proje için gerekli olan arsa, belediyemiz tarafından tahsis edilmiştir. Ayrıca gerekli olan imar düzenlemelerini de biz yapıyoruz. Judo, tekvando, güreş gibi bireysel sporların yapılacağı bu kompleks Karaman’ımız da spora önemli katkı sağlayacaktır. Bu projenin yanı sıra 5 farklı mahallemize 7 adet futbol, basketbol ve voleybol sahaları yapıyoruz. Bu semt spor sahalarımız önümüzdeki günlerde tamamlanmış olacak ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak" dedi.
Karaman’da amatör futbol kulüplerinin antrenman yapabilecekleri saha bulmakta sıkıntı yaşadıklarını belirten Çalışkan, "Yaptığımız semt spor sahalarında amatör kulüplerimiz rahatlıkla antrenmanlarını yapabilecekler" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER