Başkan Bozbey, Bal-göç Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Başkan Bozbey, Bal-göç Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Başkan Bozbey, Bal-göç Temsilcileriyle Bir Araya Geldi
banner471
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) temsilcileriyle dayanışma gecesinde bir araya geldi.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bal-Göç Görükle Şubesi tarafından organize edilen dayanışma gecesinde dernek temsilcileriyle bir araya geldi. Bal-Göç Görükle Şubesi Lokali’nde gerçekleştirilen faaliyete Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bal-Göç Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan ile derneğin genel merkez ve şube yöneticileri katıldı.
banner521
Balkan göçmenlerinin tek çatı altında toplanmasının önemli olduğunu vurgulayan Bozbey, “Bu konuda kimlerin emeği geçtiyse teşekkür ediyorum. Camia olarak Bulgaristan’da yapılan seçimleri önemsememiz gerekiyor. Bizler de yerel yönetimler olarak destek çıkarak, oy kullanımının artmasını sağlamalıyız. Türkiye eğer Avrupa Birliği süreci yaşayacaksa, en büyük destek oradan gelecektir. Faaliyetler artacak, milletvekilleri seçilecektir. Belki de iktidar olma ihtimali olacaktır. Böylelikle oradaki akrabalarımızın hem ülkemize hem de orada çıkacak olan yasalarla da göç eden insanlara faydası olacaktır” şeklinde konuştu.
Dernek faaliyetleri ve projeleri hakkında Başkan Bozbey’e bilgiler veren Bal-Göç Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan, “Nilüfer Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey’e şubemize kazandırdığı lokal için teşekkür ediyorum. Başkanımızın ne zaman kapısını çaldıysak bizleri hiçbir zaman geri çevirmeyerek her zaman destek oldu. Aynı duyguları paylaşıyoruz. Bizi bazıları anlamayabilir. Başkan Mustafa Bozbey, bize verdiği değeri sadece sözde değil, icraatlarıyla da bize göstermiştir. Çalışmaları ve desteklerinden dolayı kendisine derneğimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.
Bulgaristan’da daha faal rol almak istediklerini söyleyen Özkan, “Bulgaristan’da bulunan Öğretmenler Birliği ile yeni bir projeye imza attık. Okullarda seçmeli derslerinde Türkçe’yi seçen öğrencileri, Türkiye’de düzenleyeceğimiz program kapsamında gruplar halinde misafir edeceğiz. Bulgaristan’da bulunan sivil toplum kuruluşlarıyla sıkı bir iş birliği içine giriyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER