Başbakan Yardımcısı Yılmaz Bingöl’de

Başbakan Yardımcısı Yılmaz Bingöl’de

Başbakan Yardımcısı Yılmaz Bingöl’de
Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Ne olursa olsun, hangi terör olayları olursa olsun ülkemiz bildiği yoldan geri durmayacaktır” dedi.
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Bingöl’e gelen Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İl Özel İdaresi, belediye ve Fırat Kalkınma Ajansı ile işbirliği içinde yürütülecek olan “Tekstilkent” projesinin temel atma törenine katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Yılmaz, terörle kararlı bir şekilde mücadele edileceğini belirtti. Bütün mücadelelerinin halkın huzuru ve refahı için olduğunu ifade eden Yılmaz, “Tüm mücadelemiz, halkımızın daha emniyetli bir ortamda özgürlüklerini yaşamasıdır, refahını arttırmasıdır. Kendisinin ve çoluk çocuğunun geleceğini inşa etmesidir. Bizim maneviyatımızda da şu var, haksız yere bir tek insanı öldürmek, bütün insanlığı öldürmek gibidir. Bir tek insana hayat vermek de bütün insanlığa can vermek gibidir. Biz bu anlayışla hareket ediyoruz” dedi.
“ÖLÜMDEN DEĞİL, HAYATTAN YANAYIZ”
Ölümden değil, hayattan yana olduklarını anlatan Yılmaz, “Geleceği inşa etmekten yanayız. Bozmak kolay, yıkmak kolay, saldırmak kolay, zor olan emek harcamak, çalışmak, ter dökmektir. Biz zor olanı tercih edeceğiz, çünkü kolay olan yolun geleceği yoktur. Bugün üzücü bir takım hadiseler yaşatmış olsa da, terörün amacına ulaşması mümkün değil. Ne olursa olsun, hangi terör olayları olursa olsun ülkemiz bildiği yoldan geri durmayacaktır. Her geçen süreçte daha fazla demokratikleşeceğiz, daha fazla kalkınacağız, daha fazla geleceğimizi inşa edeceğiz. Bizler değişik etnik yapılardan geliyor olabiliriz, değişik mezheplerimiz olabilir, farklı dinlere inanan vatandaşlarımız olabilir, hiçbir şekilde terörün tuzağına düşüp, kardeşlik duygularımızı bozmayacağız. Birbirimize eskisinden daha fazla sarılmamız gerekiyor” diye konuştu.
Konuşmaların ardından projenin temeli atıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER