Ayto’dan Efeler İmar Ve Şehircilik Müdürü Toyran’a Ziyaret

Ayto’dan Efeler İmar Ve Şehircilik Müdürü Toyran’a Ziyaret

Ayto’dan Efeler İmar Ve Şehircilik Müdürü Toyran’a Ziyaret
Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Fatih Erkul ve yönetim kurulu üyeleri, Efeler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Tamer Toyran’ı makamında ziyaret etti.
Aydın Ticaret Odası (AYTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M.Fatih Erkul, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ergün Evran, Meclis Üyesi Yüksel Yolçi ve 11.Meslek Komitesi Başkanı Mustafa Helvacı, Efeler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Tamer Toyran’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette AYTO’nun kurumsal yapısı hakkında kısaca bilgi veren AYTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Fatih Erkul, “Aydın Ticaret Odası, şu an 19 ayrı meslek komitesi ve 6 in üyeden oluşmaktadır. İnşaat sektörünü içinde barındıran 11. Meslek Komitesi ise mimarlar, mühendisler müşavirlik firmaları, yapı denetim firmaları, ve müteahhitler ile inşaat içindeki her türlü imalatçıdan oluşmakta ve komitemizde 1200 üye yer almaktadır. Üye sayısındaki fazlalığımız komite olarak Aydın ekonomisine sağladığımız katkıyı ciddi anlamda ortaya koymaktadır.“ dedi.
Aydın Ticaret Odası olarak; Ekim ayında inşaat sektörünün tüm taraflarının bir araya geldiği genişletilmiş meslek komitesi toplantısı yapılmasının planlandığını belirten AYTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ergün Evran ise “Ekim ayında yapacak olduğumuz toplantıda “Mimarlar, Mühendisler, Müteahhitler, yapı denetim firmaları, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası gibi sivil toplum örgütleri, kamu sektöründen de Bayındırlık, Çevre İl Müdürlüğü ve sizleri davet etmek istiyoruz. Sektörün tüm tarafları bu toplantıda bir araya gelerek, sektörümüzdeki sıkıntıları tekrar gündeme getirip çözüm yolları aramaya çalışacağız.” dedi. Evran, Aydın Ticaret Odasının “Ayto Uçuruyor” projesinin 3.yılında Kasım ayında Antalya’da yapılacak Yapı Fuarı’na AYTO inşaat sektörü olarak katılım göstereceklerini sözlerine ekledi.
Efeler İmar ve Şehircilik Müdürü Tamer Toyran ise Efeler Belediyesi olarak inşaat sektörünün taleplerine mümkün olan en kısa sürede yanıtlamak için gereken gayreti gösterdiklerini ifade ederek, “Efeler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü olarak amacımız sizlerin işini mümkün olduğunca hızlandırmak, Müdürlüğümüzden hizmet alan kişiler olarak bizlerin eksik kaldığı alanlarda eleştirilerinizi iletirseniz bizde eksik kaldığımız noktalarımızı tamamlamaya çalışırız” diye konuştu.
Toyran, proje denetimlerinin daha da hızlanabilmesi için dijital ortama taşınabilmesi konusunda hazırlıkların başladığı müjdesini verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER