Aydın’da Öğrenciler Yaz Tatilini Boş Geçirmedi

Aydın’da Öğrenciler Yaz Tatilini Boş Geçirmedi

Aydın’da Öğrenciler Yaz Tatilini Boş Geçirmedi
banner475
banner471
Aydın’da 2014-2015 eğitim-öğretim yılının sona ermesinin ardından tüm ilçelerdeki bazı okullarda sınavlara hazırlık ve yetiştirme kursları düzenlenerek öğrenciler yaz tatili boyunca ders konusunda eksiklerini giderdi. Yeni eğitim-öğretim yılında da öğrenciler Eylül ayından itibaren açılacak olan tüm ortaokullardaki kurslarda katılabilecek.
Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Vahit Çopur, İl Temel Eğitim Şube Müdürü Murat Demirci, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hakkı Gök, Efeler İlçe Temel Eğitim Şube Müdürü Fırat Atalay Haziran ayından itibaren kurs yapan Gazipaşa Ortaokulunu ziyaret etti.
Ziyarette Gazipaşa Ortaokulu yöneticilerinin verdiği bilgi doğrultusunda; Yaz döneminde Aydın Gazipaşa Ortaokulu’nda 128 yetiştirme kursu açıldı. Kurslar 26 derslikte 16 öğretmen tarafından Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler ve İngilizce olmak üzere 5 branşta, toplamda 128 yaz kursu açılırken 812 öğrenci de bu kurslarda eğitim gördü. Yaz dönemi yetiştirme kurslarında 16 öğretmen yaz tatillerinden fedakarlık ederek yetiştirme kurslarında görev aldı. Kurslara Aydın merkezde ve yakın ilçe ve beldelerde farklı okullarda öğrenim gören öğrenciler de yaz dönemi yetiştirme kurslarına katılarak bu kurslardan yararlanma imkanı buldu.
Aydın Gazipaşa Ortaokulunda 2015-2016 eğitim öğretim döneminde destekleme ve yetiştirme kurslarına daha fazla ağırlık verilecek. Okulun sabahçı olan 6. ve 8. sınıflar için akşam saat 19.30-21.30 saatleri arasında ve öğlenci olan 5. ve 7. sınıflar için hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri saat 09.00-17.30 arasında destekleme ve yetiştirme kursu açılacak. Okulun açılacağı ilk hafta tüm öğrencilere hazır bulunuşluk sınavı yapılacak. Bu sınav sonucunda tespit edilen eksik kazanımlar kurs müfredatını oluşturacak. Kurslar 45 günlük evrelerde ve her bir kursun bitimine 15 gün kala yapılan sınav sonrası tespit edilen eksik kazanımlar üzerinden bir sonraki kurs müfredatı planlanacak.
İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Yaz döneminde büyük fedakarlık göstererek öğrencilerimize yönelik sınavlara hazırlık ve yetiştirme kursu açan başta Gazipaşa Ortaokulu okul yönetimi olmak üzere, ilimizdeki tüm ortaokullarımıza, okul aile birliği yönetimlerine, büyük fedakarlık gösteren öğretmenlerimize teşekkür eder, sınavlara hazırlanan öğrencilerimize de başarılar dilerim” dedi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477