Aydın İŞKUR Girişimcilik Eğitimi Düzenliyor

Aydın İŞKUR Girişimcilik Eğitimi Düzenliyor

Aydın İŞKUR Girişimcilik Eğitimi Düzenliyor
Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından 19-65 yaş arasında, İŞKUR’a kayıtlı olan, öğrenci, işsiz, çalışan ve emeklilere ‘Girişimcilik Eğitimi’ düzenleniyor.
Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen KOSGEB onaylı eğitimler Aydın Ticaret Odası yükleniciliğinde devam ediyor. Eğitimin 1. grup 28 Eylül-8 Ekim tarihleri arası, 2. grup 12-22 Eylül tarihleri arasında, 3.grup 2-12 Kasım tarihleri arasında eğitimler 16.00-22.30 saatleri arasında günde 8 saat olarak toplam 9 fiili gün ve 70 saat süren eğitimlerle Aydın Ticaret Odası binasında düzenlenecek.
19-65 YAŞA ARALIĞI KATILABİLECEK
Girişimcilik İşletmecilik eğitim programına katılmak için; 19-65 yaş arasında, İŞKUR’a kayıtlı olmak, öğrenci , işsiz, çalışan ve emekliler katılabilecek. Girişimcilik İşletmecilik eğitim programında aynı modülden daha önce yararlanmamış olmak ve son 6 ayda İŞKUR tarafından düzenlenen şartları aranıyor. Bu şartları sağlayan herkes durum ayırt etmeksizin programa katılabilecek. Çalışanlar ve emekliler de devam zorunluluğuna uyduğu sürece bu eğitime katılabilecek.
MÜLAKATLAR 17 EYLÜL’DE
Girişimcilik-İşletmecilik Eğitimi mülakat tarihi 17 Eylül Perşembe günü saat 10.00 -13.00 arası Aydın Ticaret Odası’nda yapılacak. Kursiyerlerin GSS veya İş Kazsı Meslek Hastalığı pirimleri İŞKUR tarafından karşılanacak. Kursiyerlere günlük 20 TL cep harçlığı verilecek. İşsizlik ödeneği alanlar katılımcı olarak seçilirse, ödenekleri kesilmeyecek. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere KOSGEB Onaylı Girişimcilik Belgesi de verilecek. Girişimcilik eğitimlerinde, katılımcılara, girişimcilik ile ilgili temel bilgiler verilecek, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri yaptırılacak, iş planı kavramı ve öğeleri anlatılacak ve bunların pekiştirilmesine çalışmalar düzenlenecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER