Aydın Büyükşehir Belediyesi Hopa’yı Unutmadı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Hopa’yı Unutmadı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Hopa’yı Unutmadı
banner475
banner471
Aydın Büyükşehir Belediyesi, Artvin’in Hopa ilçesinde 8 vatandaşın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan sel ve heyelan felaketine duyarsız kalmadı.
Aydın Büyükşehir Belediyesi, Artvin’in Hopa ilçesinde meydana gelen sel felaketinden mağdur olmuş vatandaşlar için kuru gıda, su ve battaniyeden oluşan yardım konteynırı hazırladı. Aydın Büyükşehir Belediyesi yardım konteynırı bugün Hopa’ya hareket etti.
Hopa’ya gidecek yardım konvoyunu bizzat uğurlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioglu , “Türkiye’nin hangi noktasında olursa olsun vatandaşlarımızın sıkıntı ve acısı hepimizin acısıdır. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak duyarsız kalmamız mümkün değil. Bu amaçla kısa vadede afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak adına kuru gıda, battaniye ve su kolilerinden oluşan yardım konteynırımızı Hopa’ya gönderiyoruz. Bir kez daha sel ve heyelan sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Hopalı vatandaşlarıma sabırlar diliyorum” dedi.
Van’da, 2011 yılında meydana gelen deprem faciasında da Özlem Çerçioğlu başkanlığındaki Aydın Belediyesi yardım TIR’larını depremden hemen 2 gün sonra Van’a göndererek ülke kamuoyunun takdirini toplamıştı.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477