Ayaklarıyla Resim Yapan Asrak, Başkan Özakcan’ı Ziyaret Etti

Ayaklarıyla Resim Yapan Asrak, Başkan Özakcan’ı Ziyaret Etti

Ayaklarıyla Resim Yapan Asrak, Başkan Özakcan’ı Ziyaret Etti
banner425
Doğuştan bedensel engelli olan ancak ayaklarıyla yaptığı resimlerle herkesin ilgisini üstüne çeken Rabia Asrak, Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ı ziyaret etti.
Aydın’ın Efeler ilçesinde resim tutkusu sayesinde bedensel engeline aldırmadan ayaklarıyla resim çizmeyi başarabilen 16 yaşındaki Rabia Asrak, Efeler Beledye Başkanı M. Mesut Özakcan’ı makamında ziyaret etti. Asrak’a ziyareti sırasında Babası Ercan Asrak ve annesi Necibe Asrak da eşlik etti.
EVLERİNİN ARKASINDAKİ YOLA PARKE TAŞI DÖŞENMESİNİ İSTEDİ
Başkan Özakcan’ın çalışmalarını beğeniyle takip ettiklerini ifade eden Rabia Asrak, "Başkanımız bir belediyeyi yoktan var etti. Kendisinin çalışmalarını beğeni ile takip ediyorum. Ailemin yardımı olmadan ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Evimizin arka kısmında toprak bir alan var. Zamanımın çoğunu orada geçiriyorum. Başkanımızdan akülü arabamla rahatça gezebilmem için oranın parke taşı döşenmesini rica ettim" dedi.
"ENGEL, ENGEL OLMAKTAN ÇIKMALI"
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özkacan, bir çok engelli vatandaşın hayata küserek eve kapandığını belirterek, "Rabia resime olan tutkusu nedeniyle engelini engel olmaktan çıkartabilmiş ve ayaklarıyla resim yapabilen ender insanlardan biri. Kendisini azminden dolayı tebrik ediyorum" diye konuşarak, Rabia’nın yol isteğinin en kısa sürede yerine getirileceğini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner423