Anadolu Kupası Türkiye Yüzme Şampiyonası Başladı

Anadolu Kupası Türkiye Yüzme Şampiyonası Başladı

Anadolu Kupası Türkiye Yüzme Şampiyonası Başladı
banner471
2015 Kulüpler arası Anadolu Kupası Türkiye Yüzme Şampiyonası 38 hakem ve 446 sporcunun katılımı ile Karabük’te başladı.
Türkiye Yüzme Federasyonu (TYF) ve Karabük Gençlik Hizmetler Spor İl Müdürlüğü organizasyonluğunda 28-30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak yarışlar Karabük’te başladı.
banner521
Bu yıl hizmete giren, kapalı yüzme havuzunda start alan 2015 Kulüpler arası Anadolu Kupası Yüzme Şampiyonası’na 42 kulüpten toplam 446 sporcu katılıyor. 3 gün sürecek yarışlarda erkek ve bayanlarda kelebek, kurbağa, serbest, sırt ve karışık kategorilerde 50, 100, 200 ve 400 metre yarışlarında mücadele edecek.
İlk gün düzenlenen yarışlarda Karabük Vali Yardımcısı Yunus Kalaycı ile Karabük Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin kategorilerinde dereceye giren yarışmacılara madalyalarını takdim etti.
Karabük Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, kapalı yüzme havuzuna bu yıl kavuştuklarını kısa sürede üçüncü etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını belirterek, “Yüzme federasyonumuz ilimizde Anadolu Kupası Türkiye Yüzme Şampiyonasını yapılması imkanı tanıdı. 50 vilayetten yaklaşık 450 civarında sporcu ve 38 hakemin katılımı ile başladı. Bayanlar ve erkekler olmak üzere değişik kategorilerde yarışlar bugün başladı. Bizim için bu yarışlar çok önemli. Bu yarışlarla Karabük’teki geçlerimizi yüzme sporuna yarışmacı olarak dahil olmalarını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER