Altındağ’da Yollar Mutluluğa Açılıyor

Altındağ’da Yollar Mutluluğa Açılıyor

Altındağ’da Yollar Mutluluğa Açılıyor
banner471
Vatandaşa hizmeti bir ilke haline getiren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ilçeye yeni yollar kazandırmaya devam ediyor. Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yıkım çalışmalarına devam ederken, ilçeye yeni yollar kazandıran ve mevcut yolları genişleten Altındağ Belediyesi, vatandaşlardan tam not aldı.
Başkan Tiryaki, Altındağ’ın yollarını Avrupa standartlarına ulaştırmak için ne gerekiyorsa yapıyor. Kaldırım, yama, asfalt kaplama ve bakım onarım çalışmaları derken, açılan yeni yollarla da Altındağ, kent estetiğine en uygun hale geliyor. 30 kişilik bir ekiple çalışan Altındağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçeye yaklaşık 25 kilometre daha yol kazandırdı. Yol açma çalışmalarını ilçenin hemen hemen her noktasında görmek mümkün. Açılan yeni yollar arasında Feridun Çelik Mahallesi 1656 ve 1775’inci sokaklar ile 1048’inci cadde yanı, Yıldıztepe Mahallesi 848’inci sokak, Ulubey Öğrenci Yurdu yakını, Karapürçek Diş Hastanesi hizası, Doğantepe Mahallesi 105’inci sokak, Gülpınar Mahallesi 185’inci sokak ve Doğu Mahallesi 204’üncü sokak var. Eskiden iki aracın yana yana geçemediği yollar, oldukça geniş bulvarlar haline dönüyor. Açılan yeni yolların en küçüğü 10, en büyüğü ise 30 metre genişliğinde.
banner457
“ALTINDAĞ’A ANCAK BU TÜR YOLLAR YAKIŞIR”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Veysel Tiryaki, şehir estetiğinde yolların büyük önem taşıdığını vurguladı. Tiryaki, Altındağ’ın tüm mahallelerinde yeni yollar açtıklarını belirterek “Vatandaşımızın rahat etmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık, kaçınmayacağız” dedi. Altındağ Belediyesi olarak sadece yol açmakla sınırlı kalmadıklarını dile getiren Başkan Tiryaki, kaldırım, asfalt kaplam, bakım ve onarım çalışmaları yürüttüklerini de hatırlattı. Tiryaki, yeni açılan yolların hayat şartlarını daha da kolaylaştıracağını ifade ederek, gelişen Altındağ’a ancak bu tür yolların yakışacağını söyledi.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER