Alperen Ocakları’ndan Basın Açıklaması

Alperen Ocakları’ndan Basın Açıklaması

Alperen Ocakları’ndan Basın Açıklaması
banner471
Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde Alperen Ocakları’na ait standa kimliği belirsiz kişi ve kişilerce saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonrası Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığı konu ile ilgili basın açıklaması düzenledi.
Edinilen bilgiye göre olay bugün saat 15.00 sularında Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde meydana geldi. İddiaya göre kampüs içerisinde stant açan Alperen Ocakları’na okulda kimliği belirsiz kişi ve kişiler tarafından saldırı gerçekleştirildi. Stantta bulunan bayrakları indiren grup daha sonra Alperen Ocakları üyesi bir erkek öğrenciyi ellerinde bulunan kesici aletlerle yaraladı. Olay sonrası Bağcılar Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve ismi açıklanmayan Alperen Ocakları üyesi genç burada tedavi altına alındı.
Yaşanan olay sonrası Bağcılar Devlet Hastanesi önüne gelen Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığı burada bir basın açıklaması yaptı.
İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Mican burada yaptığı açıklamada, “ Bugün saat 15:30 sularında Yıldız Teknik Üniversitesi Kampüsü’nde arkadaşlarımızın açmış olduğu standa 10-15 kişilik döner bıçaklarla çivili sopalarla saldırıyorlar. Saldırmasının sebepleri de standın arkasındaki Türk Bayrağı ve Doğu Türkistan Bayrağı. Türk Bayrağımızı ve Doğu Türkistan Bayrağını indiriyorlar. Bir tane arkadaşımızı kolundan döner bıçağıyla yaralıyorlar. Şu anda iki parmağını çalıştıramıyorlar. Arkadaşlarımızı yaralayanlardan bir tanesi 17 yaşında ve öğrenci değil. 4 tanesinin öğrenci olmadığını tespit ettik. Diğerleri öğrenci. Bağlamaların içerisinde Üniversiteye sokuyorlar. Bağlamaların içerisinde bıçaklar, döner bıçakları, çivili sopalar ve buna benzer aletler bulunuyor” dedi.
banner521
GÜVENLİK ZAFİYETİ OLDUĞU İDDİASI
Şuanda saldırıyı gerçekleştirin 17 yaşında gözaltında birisi olduğunu belirten Mican, “Saldırıyı gerçekleştirenin kimliği tespit edildi. Bizzat görüntüler de ellerinde mevcut. Türk Bayrakları’nı nasıl indirdikleri belli. Tabi ki bunları şu örgüt yada bu örgüt diyemeyiz. Lakin okulların açılmasıyla beraber üniversitelerimizi ve öğrenci kardeşlerimizin öğrenim görevlerini yerine getirmelerini engellemek için elinden gelen her türlü olaya başvuracaklarını görüyoruz. Görüyoruz ki okulda büyük bir güvenlik zafiyeti var. Eğer düzgün bir şekilde tedbir alınsaydı, okula girip çıkanlar kontrol edilseydi bunlar olmazdı. Bunlar daha okulun ilk başlangıcında yaşanan olaylar. Bundan sonrasını artık kestiremiyoruz” şeklinde açıklama yaptı.
Okulda güvenlik zafiyeti olduğunu ifade eden Mican, “Buradan güvenlik güçlerimize devletimize sesleniyoruz. Bu kardeşlerimizin güvenliğini en iyi şekilde sağlayın. Oraya okumaya geldiler, kavga etmeye gelmediler. Eğer emniyet yetkilileri, güvenlik güçleri kardeşlerimizi koruyamazlarsa biz kardeşlerimizi koruruz. Bu sözleri bana söylettirmek için bunu yapıyorlar. Biz orada kardeşlerimizi Alperen Ocakları olarak korumaya kalksak karşı grupta kendine göre bir tedbir alacak. Bizleri birbirimize düşürecekler. Onun için burada güvenlik güçlerimizi büyük görevler düşüyor. Öğrenci kardeşlerimizi güvenlik içerisinde öğrenimlerini tamamlaması için elinden gelen tüm gayreti göstermelerini istiyoruz” dedi.
Grup yaptıkları basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER