Alanya’nın İmajına Zarar Vermek İsteyenlere Karşı, Ortak İmza

Alanya’nın İmajına Zarar Vermek İsteyenlere Karşı, Ortak İmza

Alanya’nın İmajına Zarar Vermek İsteyenlere Karşı, Ortak İmza
Alanya Belediyesi Yabancılar (Yeni Alanyalılar) Meclisi, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in de katılımıyla, ‘Ortak Dil’ başlığıyla bildiri yayınladı.
Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi, yurt dışında çıkan ve Alanya’nın imajına zarar veren haberlere karşı ‘Ortak Dil’ başlığıyla bildiri yayınladı. Terör olaylarına karşı yapılan protesto gösterilerini fırsat bilerek, yurtdışı basınında turistlere zarar veriliyormuş gibi gösterilen olay ve sansasyonel haberlere karşı, Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi ortak bir basın açıklaması yaptı. Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu başkanlığında toplanan Yeni Alanyalılar Meclisi, Belediye Başkanı Yücel’i de toplantıya davet ederek önce konu hakkında bilgi aldı.
OLAYLARI TASVİP ETMİYORUZ
“Biliyorsunuz ki dünyanın her yerinde insanlar, tasvip etmedikleri olaylara karşı bu tip demokratik tepkiler gösterebiliyorlar” diyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya halkı demokratik hakkını kullanırken bazı provokatörler devletimizin, bizim, güvenlik güçlerinin ve vatandaşımızın tasvip etmediği olaylara sebebiyet vermişlerdir. Biz burada sizleri aydınlatmak istedik. Alanya’da ve ülkemizde de her şey gördüğünüz gibi normal. Alanya güvenli ve huzurlu bir şehir” dedi.
HER TÜRLÜ TERÖRÜ LANETLİYORUZ
Dünya’nın bir çok yerinde terör olaylarının yaşandığına dikkat çeken Başkan Yücel, “Her ülkenin kendisine göre bir sorunu, iç yapısında kendisine göre bir mücadelesi vardır. Biz terörün her türlüsüne lanet ediyor ve onlara tepki gösteriyoruz. Tepkimiz insanlara değil, teröre. Her ülke kendi içinde farklı inançlardan, farklı kültürlerden, farklı etnik yapılardan oluşmaktadır. Biz her zaman etnik gruplarla birlikte yaşayan, onlarla birlikte hareket eden bir yapıya sahibiz. Biz insanları inançlarıyla, dilleriyle, dinleriyle ayırmıyoruz. Biz herkesi öncelikle insan olarak görüyoruz ve herkese insan olarak yaklaşıyoruz. Bizim tepkimiz insanlara değil teröre, teröre yardımcı olanlara ve onlar gibi düşünen insanlara.
Gerek turizm olsun gerekse de başka konularda olsun tüm dünyada olduğu gibi bizimde kendimize göre rakiplerimiz var. Bu olaylarda da turizm konusunda bizlere rakip olan ülkelerin provokatörleri, olayları tüm dünyaya farklı servis yapmıştır.”
ALANYA’NIN HUZURUNU BOZDURMAYIZ
Bölgenin huzurunu bozmak isteyenlere karşı güvenlik güçleriyle birlikte mücadele etmeye devam edeceklerini belirten Başkan Yücel, “Biz Türkiye ve Alanya halkı olarak çok dilli, çok dinli, çok mezhepli, çok etnik gruplu, insanlarla yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz. Bizim yerel yönetimler olarak tek bir amacımız var. Bu amaç da bölgenin huzur ve refahı, burada yaşayan herkesin mutlu olmasıdır. Bundan önceki ve bundan sonraki hedefimiz de mutlu insanların sayısını arttırmaktır. Bizim huzurumuzu bozmak isteyenlerle karşı da mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.
ORTAK AÇIKLAMA
Belediye Başkanı Yücel’in konuşmasının ardından Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu başkanlığında, Fin Kültür Derneği, Danimarkalılar Derneği, Alman Derneği, St. Nikolaus - Kilise Derneği, St. George Rus Ortodoks Kilisesi, Hür-Türk, Rus Derneği, İrlandalılar Grubu, İngilizler Grubu ve Alanya Export Facebook Grubu temsilcilerinden oluşan Yabancılar Meclisi Üyeleri ortak bir açıklama yaptı.
BİZ TÜRKİYE’DE VE ALANYA’DA YAŞAMAKTAN MUTLUYUZ
Yapılan yürüyüş ve gösterilerde hiçbir yerleşik yabancının ya da tatilini Alanya’da geçiren turistin zarar görmediğini belirten Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu ve Üyeler bildiride şu ifadelere yer verdi: “Yürüyüşleri polisin kolaylıkla kontrol altına alarak etrafa zararını önlemiştir. Yürüyüşler her insanın demokratik hakkıdır. Alanya’daki insanlarda bu hakkını kullanmıştır. Ancak bu haklar kullanılırken araya sızan bazı provokatörler olayları gerçek anlamının dışına taşımıştır. Bütün Alanya’nın güvenliği sağlamak ve provokatörlerin çalışmalarını önlemek için güvenlik güçleri her zaman hazır haldedirler. Bu yürüyüşler ne dine, ne kültüre, ne dile, ne ırka karşı yapılan yürüyüşlerdir; bu yürüyüşler sadece ve sadece teröre ve terör yandaşlarına karşı yapılan yürüyüşlerdir. Biz burada din, dil, ırk, kültür farkı gözetmeksizin çok mutluyuz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER