Akşehir İkinci Kültür Merkezine Kavuşuyor

Akşehir İkinci Kültür Merkezine Kavuşuyor

Akşehir İkinci Kültür Merkezine Kavuşuyor
banner475
banner471
Konya’nın Akşehir İlçesine, Akşehir Belediye Fidanlığı içerisine yapılan ikinci Kültür Merkezi’nin inşaat çalışmalarında son aşamaya gelindi.
Çalışmalarını yerinde inceleyen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi tarafından 90 gün gibi rekor bir sürede tamamlanarak hizmete açılan Akşehir Kültür Merkezi’nin ardından, yıllarca atıl bir vaziyette bekleyen Belediye Fidanlığı içindeki kültür merkezi inşaatının da tamamlanmasının ardından Akşehir’in ikinci bir kültür merkezine kavuşacağını söyledi.
Milletvekili Baloğlu ve Başkan Akkaya tamamlanma aşamasına gelen inşaat çalışmaları hakkında firma yetkililerinden bilgi alarak yeni kültür merkezini gezdi.
İçinde tiyatro salonu, prova salonu, yetişkinler için kütüphane, çocuklar için okuma salonu, internet salonu ve açılacak kurslar için salonlar gibi birçok konseptin bulunduğu yeni kültür merkezi hakkında konuşan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, “Akşehirimizin ikinci kültür merkezinin inşaat çalışmaları şu anda son aşamaya geldi. Çevre düzenlemesi yapılacak, daha sonra da Kültür Bakanlığı tarafından kullanıma açılacak. İçerisinde 320 kişilik çok amaçlı salon, 70 kişilik bir tiyatro salonu, bale ve tiyatro çalışmalarının yapılabileceği alanlar, kütüphane olarak kullanabilecek çok geniş alanları var. Bunun yanı sıra her türlü tiyatro çalışmasının yapılabileceği fuayesiyle, dekor odalarıyla, sahne ışık sistemi ile gerçekten Türkiye’de en modern tiyatro salonlarından biri olabilmeye aday bir kültür merkezinin son aşamasına gelindi. İnşallah bu yıl içerisinde burayı açacağız ve Akşehirli hemşerilerimizin kültür alanında da çok büyük bir boşluğunu doldurmuş olacağız. Bilindiği gibi Akşehir’de 2004 yılına kadar bu tür toplantıların yapılabileceği salonlar yoktu. Maalesef düğün salonlarında, derme çatma yerlerde etkinlikler ve aktivasyonlar yapılabiliyordu. Biz Akşehir’in sosyal ve kültür yaşamına yakışır bir şekilde ikinci kültür merkezini de hem Hükümetimiz olarak hem de değerli Belediye Başkanımızla birlikte Akşehir’e kazandırmış olduk. İnşallah bu hizmet birçok hayırlı çalışmalara, birçok etkinliklere vesile olur. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gerçekten müteahhit firmada özenerek, güzel ve kaliteli malzemeler kullanarak burayı dizayn etmiş. İnşallah güzel bir hizmet olur ve Akşehir halkımıza hayırlı olur” dedi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477