AK Parti Kayseri Milletvekili Aday Adayı Suat Özsoy:

AK Parti Kayseri Milletvekili Aday Adayı Suat Özsoy:

AK Parti Kayseri Milletvekili Aday Adayı Suat Özsoy:
banner425
AK Parti Kayseri Milletvekili Aday Adayı Suat Özsoy, son 1 ayda yaşanan hain terör saldırılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Birliğe beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyulduğu günler yaşandığını söyleyen Özsoy, “Hain yüzünü bir kez daha gösterme gafletinde bulunan eli kanlı PKK bilmelidir ki, şehitlerimizin kanlarında boğulacaklardır” dedi.
Hakkari’ye bağlı Dağlıca bölgesinde askeri konvoyun geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatılan bombayla şehit olan askerlerimize ve Iğdır’da polis aracının geçişi sırasında patlatılan bombayla ve son olarak Mardin ve Tunceli’de şehit olan ve polislere rahmet dileyerek açıklamalarına başlayan Özsoy, hiçbir etik kavramı bünyesinde barındırmayan terör örgütünün vahşi yüzünü gösterdiğini belirtti.
“Ülkemiz ve milletimiz önemli sınavlardan geçmektedir. Öyle bir sınav ki birlikte, beraber, omuz omuza vererek düşmanlarımızı güldürmememiz gereken günlerdeyiz” cümleleriyle konuşmasını sürdüren Özsoy, şu ifadeleri kullandı: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen günlerde ulusal bir kanalda canlı yayında söylediği sözler üzerinden farklı bir algı yaratarak milletimizi farklı mecraya çekmeye çalışmak en basit tabiriyle Vatan hainliğidir. Milletimizin yüreğini yangın yerine çeviren elim bir saldırının akabinde yaşanan bu durum karşısında bir olmak, iri olmak ve diri olmak dururken, birbirimize düşürülmek istenmekte olduğumuzun açık bir göstergesidir.”
Dağlıca’da yaşanan olayların, Türkiye’nin toprak bütünlüğüne yapılan bir saldırıdan fazlası olduğuna değinen Özsoy, siyasi mecra üzerinden terör örgütünün sözcülüğünü yapan partinin de yaşanan terör olaylarında başrolde olduğunu belirtti.
Özsoy, açıklamalarının sonunda şunları söyledi: “Biz büyük bir devletiz. Bunu herkes özellikle de gücümüzü sınamaya çalışanlar çok iyi bilmektedir. Hükümetimizin ve milletimizin azim ve kararlılığıyla içinde bulunduğumuz sıkıntılı durumu aşacağımıza inancım tamdır. Dağlıca’da terör saldırısında şehit olan Mehmetçiklerimize, Iğdır’da ve Tunceli’de ve Mardin de şehit olan polislerimize tekrardan yüce mevladan rahmet, acılı ailelerine baş sağlığı dilerken, yaralı askerlerimize ise acil şifalar dilerim. Başımız sağolsun.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423