AK Parti İl Başkanı Keskin, “Halkın Zekası İle Dalga Geçiyorlar”

AK Parti İl Başkanı Keskin, “Halkın Zekası İle Dalga Geçiyorlar”

AK Parti İl Başkanı Keskin, “Halkın Zekası İle Dalga Geçiyorlar”
banner471
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, ülke gündemi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Keskin, Muhalefet partilerine yönelik, “Halkın zekası ile dalga geçiyorlar” dedi.
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra yaşanan süreci değerlendirdi. Halkın mesajı doğrultusunda hükümet kurmak için yola çıktıklarını ancak muhalefet partilerinin uzlaşmaz tavır takındıklarından dolayı tekrar seçime gittiklerinin altını çizen Keskin, “7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra çıkan fotoğraf gereği doğan koalisyon neticesinde, halkın yüzde 41 oyunu alarak birinci parti olan AK Partimiz hükümet kurmak için üzerine düşen sorumlulukla CHP ve MHP ile masaya oturdu. Ancak CHP ve MHP’nin uzlaşmaz tavırları neticesinde tekrar bir seçim zorunluluğunu ortaya çıktı” dedi.
“Çıkan son tablo neticesinde muhalefet partisi başkanlarının açıklamalarını hayretle izliyoruz” diyen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “8 Haziran sabahı hiçbir koalisyon oluşumunda olmayacağını açıkça ilan eden, ülkeyi koalisyon çabalarında çıkmaza sokmak için elinden geleni yapan MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin, bugün kalkıp ülke erken seçime zorlanıyor algısı oluşturma çabası, bu milletin aklı ile alay etmesinden başka bir şey değildir de nedir? Daha hiçbir görüşme yapmadan tavrını koyan ve kapıları kapatan Sayın Bahçeli, bugün mağdur edebiyatı yapmaktadır” diye konuştu.
banner521
Ayrıca AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, açıklamasında, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayretle izlenen bir tiyatroyu sahneye koyduğunu söyleyerek, “Cumhurbaşkanımızın görevi kendisine vermediğine dair serzenişlerde bulunuyor. Buradan feraset sahibi milletimize soruyorum. AK Parti ile göstermelik görüşmelerle koalisyon ihtimalini tüketen Sayın Kılıçdaroğlu, MHP’nin tavrı apaçık ortadayken nasıl ve kim ile koalisyon kurma ihtimali vardı ki Cumhurbaşkanımızdan görev beklemektedir? Ayrıca ülkenin Cumhurbaşkanını tanımayan, makamına gitmeyen bir parti lideri, ne oldu da aynı makamdan görev beklemektedir? Yüzce 60’lık kesimin temsilciyiz diye ortaya çıkıp TBMM Başkanını dahi seçemedikleri bir ortamda ne olacaktı da hükümet kurabileceklerdi”? diye sordu.
CHP’nin hükümet kurma konusundaki samimiyetsizliğine örnek veren AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “Dönemin siyasi partileri ANAP, DTP, CHP ve DSP’nin koalisyon görüşmeleri sonuçsuz kalmış, zamanın Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, herhangi bir partisi olmayan Bağımsız Milletvekili Yalım Erez’e hükümet kurma görevini vermişti. Bunun üzerine Tansu Çiller, bir manevra yaparak Bülent Ecevit’e başkanlık teklifinde bulunmuş ve koalisyon kararı almışlardı. Cumhurbaşkanı görevi Yalım Erez’den alarak Tansu Çiller ve Bülent Ecevit’e vermişti. Sayın Kılıçdaroğlu’nu da tutan yoktu. Ön görüşmelerle MHP ve HDP ile anlaşarak hükümeti ben kuruyorum deseydi Cumhurbaşkanımızın görevi vermekten başka bir çaresi kalmazdı. Yani Kılıçdaroğlu, görevi vermediler diye sızlanması mağdur edebiyatından başka bir şey değildir” şeklinde konuştu.
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, AK Partinin yıkılması için planların yapıldığını kaydederek, “ Açık ve seçik her şey ortadır. Koalisyona yanaşmayan, Türkiye’nin önünü tıkayarak bir kaos ortamı yaratarak AK Partiyi yıkma çabaları açıkça ortadır. Ülkemizin vakit kaybına tahammülü yoktur. Yüzde 15 ve yüzde 25 oy almış muhalefet partilerinin koalisyonda yer alarak, ülkeye hizmet etmek yerine ülken önünü tıkamaya çalışmışlardır. Şu açıkça anlaşılsın ki, muhalefet partileri, taşın altına ellerini soma fırsatı ortadayken çözümsüzlüğü seçmişlerdir” dedi.
AK Parti teşkilatlarının seçime her zaman hazır olduğunun altını çizen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Halkımızın oynanan bu kirli oyunları görecektir. Bu süreç bize gösterdi ki ülkemizin AK Parti iktidarından başka bir çaresi yoktur. Muhalefetin bu ülkeye çözümsüzlükten ve kaostan başka verebileceği bir şey olmadığı açıktır” ifadelerinde bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER