Afyonkarahisar’da Şehitler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılınacak

Afyonkarahisar’da Şehitler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılınacak

Afyonkarahisar’da Şehitler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılınacak
Afyonkarahisar’da son günlerde yaşanan terör olaylarında şehit düşen güvenlik güçleri için gıyabi cenaze namazı kılınacağı belirtildi.
Afyonkarahisar Sivil Toplum Platformu üyeleri tarafından yarın ikindi namazına müteakiben Türkiye’de yaşanan terör olaylarında şehit düşen güvenlik güçleri için dua edilip gıyabi cenaze namazı kılınacağı kaydedildi. Konu ile ilgili Afyonkarahisar Sivil Toplum Platformundan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“İmaret Camiinde kılınacak namazdan sonra şehitlerimiz için dua edilip gıyabi cenaze namazı kılınacaktır. Afyonkarahisar Sivil Toplum Platformu, yaşanan bu üzücü olaylardan dolayı şehitlerimiz için yapılacak duaya ve kılınacak gıyabi cenaze namazına tüm halkımızı davet ediyoruz. Böyle günlerin ümmeti ve milleti birbirine daha da yaklaştıracağına eminiz. Ülkemizdeki bu terör olaylarından bir an önce son bulmasını ve yerine barış, huzur ve refahın gelmesini dileyen platform bu kapsamda yapacağı duaya ve gıyabi cenaze namazına tüm vatandaşların katılması gerektiği düşüncesindeyiz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER