Afgan Öğrenci Türk Hekimlere Emanet

Afgan Öğrenci Türk Hekimlere Emanet

Afgan Öğrenci Türk Hekimlere Emanet
banner475
banner471
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yabancı ülkelerden Kocaeli’ne eğitim için gelen öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.
Büyükşehir Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü Uluslararası Öğrenciler Birimi, bu kapsamda Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği birinci sınıfında okuyan, Afganistanlı Abdurrahman Farer’e sahip çıktı. Geçirdiği kaza sebebiyle bel kemiğinden ameliyat olan Farer, kaza sonrası acil servise kaldırıldı. Afgan öğrenci bel kemiğinde oluşan kırıklardan dolayı ameliyata alındı. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Prof. Dr. Konuralp İlbay tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyondan sonra Afganistanlı öğrencinin durumu gün geçtikçe daha iyiye gidiyor.
Öğrenciye Hastane personeli tarafından koridorlarda yürüme egzersizleri yaptırılırken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Öğrenci Birimi yetkilileri de Farer’i sık sık ziyaret ederek ihtiyaçlarıyla ilgileniyorlar. Kendisine gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirten Afgan öğrenci Abdurrahman Farer, “Burada benimle çok iyi ilgileniyorlar. Kendi ülkemde gibiyim. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sayesinde ailemin yokluğunu hiç hissetmedim. Tedavimin her aşamasında benimle çok ilgilendiler. İyi ki, Kocaeli’de eğitim alıyorum. Uluslararası öğrenci Birimi’ndeki arkadaşlarıma, Büyükşehir Belediyesi yetkililerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Sevil ise, “Afganistanlı öğrenci kardeşimiz hızlı bir şekilde sağlığına kavuşuyor. Ay sonunda taburcu olacak. Uluslararası Öğrenci Birimimiz ile Kocaeli’de eğitim alan misafir öğrencilerimizin her alanda yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Afgan öğrencinin emin ellerde olduğunu belirten Sevil, misafir öğrenciyle yakından ilgilendikleri için hastane yönetimine ve tüm personele teşekkür etti.
banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477