600 Çocuk Daha Yüzme Öğrendi

600 Çocuk Daha Yüzme Öğrendi

600 Çocuk Daha Yüzme Öğrendi
banner475
banner471
Adapazarı Belediyesi’nin 7-10 yaş grubu arasındaki çocuklar için Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda ücretsiz olarak açmış olduğu yüzme kursuna katılan 600 çocuk sertifikalarını aldı.
Yüzme eğitimlerini Sakarya Kent Park Olimpik Yüzme Havuzu’nda alan çocuklara, kurs sonunda sertifikalarını törenle verildi. Yüzme kursu sonunda yapılan törene Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Kültür ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özkan Gümülcineli ve Eğitim veren Kobaş Yüzme Kulübü Hocaları katıldı.
Sertifika töreninde konuşma yapan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, yüzmenin sağlık açısından da önemli bir spor olduğuna dikkat çekerek, “Yüzme tüm kas gruplarını eşit şekilde çalıştıran bir spor olması sebebiyle çocukların gelişiminde de önemli bir yere sahip. Çocuk spor yoluyla çevresini tanıyor, iletişim kuruyor, kendine güveni artıyor. Psikolojik açıdan kendini kontrol etmeyi, bir konuda konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi ve başarıya güdülenmeyi spor yaparak daha iyi öğrenir. Bu nedenle önem verdiğimiz ve dördüncüsünü düzenlediğimiz Yüzme Kursları ile bu güne kadar 3 bin 400 öğrencimiz yüzme öğrendi. Çocuklarımız tatildeki boş vakitlerini kendilerine faydası olabilecek bir sporla değerlendirmiş oldular”dedi. Son yıllarda Sakarya’nın yüzmedeki başarılarıyla gündeme geldiğini ifade eden Başkan Dişli, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilimizde yaptırılan Olimpik Yüzme Havuzunda yüzmeyi öğrenip ülke genelinde müsabakalara katılarak derece alan öğrencilerimiz var. Bu da bize büyük mutluluk veriyor. Havuzun hizmete açılmasıyla ilimizde farklı bir spor daha konuşulmaya başladı. Hepsine hayatlarında başarı diliyorum” dedi.
Kursta verilen eğitimlerle ilgili bilgi veren Kobaş Yüzme Kulübü İşletmecisi Meydan Kobaş, "Kursa katılan öğrencilerimizin neredeyse tamamı orta kulvarda yüzebilme aşamasına geldi. Çocukları çalıştıran her takımda 3 antrenör 1 tane de genel koordinatör bulunuyordu. Toplam 16 antrenörümüzün eğitimi ile çocuklar artık kendilerine daha güvenerek yüzebiliyor. Çocukların yüzmesine vesile olan Adapazarı Belediye Başkanımız Süleyman Dişli’ye de teşekkür ediyoruz" dedi. Konuşmaların ardından yüzme eğitimi alan çocukların sertifikaları dağıtıldı.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477