5. Amed Tenis Cup Turnuvası Başladı

5. Amed Tenis Cup Turnuvası Başladı

5. Amed Tenis Cup Turnuvası Başladı
banner425
5. Amed Tenis Cup Turnuvası, Ayşe Zarakolu Parkı’ndaki tenis kortunda yapılan gösteri maçıyla başladı. 39’u kadın 136 sporcunun mücadele edeceği turnuva, 13 Eylül’de tamamlanacak.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından bu yıl düzenlenen 5. Amed Tenis Cup Turnuvası, Ayşe Zarakolu Parkı’ndaki tenis kortunda yapılan gösteri maçıyla başladı. Turnuvanın açılışına, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Bayrak, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, Spor Şube Müdürü Ayten Tekke ile sporcular katıldı.
“TESİS SAYISINI ARTIRACAĞIZ”
Turnuvanın açılışında konuşan Bayrak, daha önce tenisin yanlış bir kanıyla elit sporu olarak görüldüğünü, bugün turnuvaya gençlerin yoğun ilgi göstermesine sevindiklerini söyledi. Amed Tenis Turnuvası’nın her geçen yıl büyüyerek geleceğe taşındığını ve turnuvanın Türkiye’den herkese hitap etmeye başladığını kaydeden Bayrak, “Umarım bu turnuvayı ileri ki yıllarda uluslararası bir turnuva haline getireceğiz. Tabi bunların yapılması için gereken bazı koşullar var, şuan ki koşullara göre kortlarımız ve tesislerimiz yetersiz, bunun farkındayız. Tüm bu olumsuzluklara rağmen imkanlarımız dahilinde tesis sayımızı geliştirmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki yıl kentte 3 tane daha tenis kortu kazandıracağız ve daha sonraki yıllarda bu sayı artacak. Bu adımlar aynı zamanda tenis sporunu elit sporu olmaktan da çıkaracaktır” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner423