30 Ağustos Resepsiyonu İptal Edildi

30 Ağustos Resepsiyonu İptal Edildi

30 Ağustos Resepsiyonu İptal Edildi
banner526
banner471
Erzurum’da 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayıyla Palandöken Kayak Merkezi’nde yapılması planlanan resepsiyon iptal edildi.
Erzurum Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Son günlerde ülkemizde ve özelikle ilimizde meydana gelen terör olayları ile şehitlerimize ve yüce milletimizin manevi değerlerine duyduğumuz derin saygıdan dolayı 30 Ağustos 2015 Pazar günü Xanadu Snow White Otel’de düzenlenmesi planlanan "30 Ağustos Zafer Bayramı" Resepsiyonu iptal edilmiştir” denildi.
banner521
Öte yandan, Erzurum Valiliği’nce yapılan ikinci bir açıklama ile Başbakanlık tarafından çıkarılan, 28.08.2015 tarihli ve 29459 sayı ile yayınlanan, 2015/6 genelgesi gereği, son günlerde meydana gelen terör olayları nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin sadece çelenk koyma ve tebrikleri kabul şeklinde icra edilmesi; diğer şenlik, konser, eğlence ve kutlama faaliyetlerinin yapılmamasının uygun görüldüğü belirtildi.
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinliklerinin sabah Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşu, İstiklâl Marşı’nın okunması ile göndere bayrak çekileceği ve ardından Valilik makamında Vali Dr. Ahmet Altıparmak, 9. Kolordu ve Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere protokol sırasına göre tebrikleri kabul edecekler.
YORUM EKLE
banner525
SIRADAKİ HABER