2015 Yılı Sodes Projeleri İmza Töreni Düzenlendi

2015 Yılı Sodes Projeleri İmza Töreni Düzenlendi

2015 Yılı Sodes Projeleri İmza Töreni Düzenlendi
banner471
Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Erzincan Valiliği Koordinasyon Merkezi tarafından yürütülen Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında kabul edilen 10 proje için imza töreni düzenlendi.
Valilik toplantı salonunda düzenlenen proje imza törenine Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Vali Yardımcısı Fatih Kaya, daire amirleri, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile projeleri kabul edilen proje koordinatörleri hazır bulundu.
banner521
İmza töreninde yaptığı konuşmada SODES’in istihdam, sosyal içerme, kültü-sanat ve spor olmak üzere 3 bileşenden oluştuğunu belirten Vali Süleyman Kahraman, “SODES kapsamındaki projeler ile istihdam edilebilirliğin artırılması, ildeki ve bölgedeki ihtiyaçlara uygun alanlarda nitelikli iş gücünün ve mesleki bilgi ve birikiminin geliştirilmesi, toplumun dezavantajlı kesimlerinin istihdama erişiminin kolaylaştırılması ve kendi işini kuracaklara destek olacak projeler hedefleniyor.Erzincan ilimiz Kalkınma Bakanlığının Sosyal Destek Programı kapsamında 2010-2014 yılları arasında toplamda 199 adet proje yürüterek 14.674,655 TL destek almıştır. 2010-2014 Yılları arasında Erzincan ilimizde toplam 265 adet faaliyet merkezleri oluşturulmuştur ve bu faaliyetlerden toplamda 165.587 kişi yararlanmıştır. 2015 yılı için toplam 10 adet projemiz kalkınma bakanlığı sosyal destek programı kapsamında desteklenmiştir. 2015 Yılı desteklenen projeler ile ilimize sağlanan katkı 1.479,781 TL’dir. Kabul edilen projelerden üç adedinin sivil toplum kuruluşlarına, altı adedinin kamu kurum ve kuruluşlarına, bir adedinin ise Erzincan Belediye Başkanlığına aittir. Üniversitelerin, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kuruluşlarımızın toplumun ihtiyacı ve kendi üyelerinin ihtiyacı olan, kamunun yetişemediği, göremediği bazı konularda proje hazırlayıp getirmeleri, artık bu çağda önem arz ediyor. Bu projelerin artarak devam etmesi bölgemizin beşeri sermayesinin güçlendirilmesi için Üniversitemizi, sivil toplum kuruluşlarımızı, kamu kuruluşlarımızı proje üretmeye davet ediyorum. İlimizde hakikaten güzel şeyler oluyor. İlimizde Üniversiteler, Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kuruluşları iş birliği yaparak güzel projeler hayata geçiriyorlar. Hayata geçirilen projeleri istihdam edilebilirliğin artırılması, meslek edindirme, gelir getirici faaliyetlerin geliştirilmesi açısından çok önemsiyorum. İlimizin kalkınması adına elini taşın altına koyan, ilimizin sosyal kalkınmasının geliştirilmesi ve sosyal refahın artırılmasına yönelik projeler sunan ve projelerde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Toplantıda daha sonra projeler hakkında kısa bilgiler verildi ve protokoller imzalandı.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER