​Ramazan Eğlenceleri İptal

Cahan, “Birlik ve Beraberliğimizi Büyük İftarımızla Tescilleyeceğiz”

​Ramazan Eğlenceleri İptal
banner282
 Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle tüm Ramazan eğlenceleri programlarını iptal ettiklerini söylerken, “Birlik ve beraberliğimizi 02 Temmuz 2016 Cumartesi günü yapacağımız Birlik ve Kardeşlik İftarı ile bir kez daha göstereceğiz” ifadesini kullandı.

Terör karanlık yüzünü bu kez İstanbul’da gösterdi. Hergün on binlerce yerli ve yabancının ulaşım olarak tercih ettiği Atatürk Havalimanı 3 canlı bombanın saldırısıyla kana bulandı. Hain saldırıda yerli ve yabancı 41 kişi hayatını kaybederken 239 kişi de yaralandı. Kahpece yapılan terör saldırılarının ardından Uşak Belediyesi Ramazan eğlencelerini iptal etti. Bu bağlamda Bekir Develi programı ve Ahmet Özhan Konseri iptal etti. Programlar sadece Kuran tilaveti ile devam edecek. Diğer yandan Uşak Belediyesi 02 Temmuz 2016 Cumartesi günü İsmetpaşa Caddesi’nde düzenleyeceği “Milli Birlik ve Beraberlik İftarı” ile kardeşliği ve bütünlüğü dosta düşmana gösterecek.

Teröre karşı tek yüreğiz

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Ülkemizin kalbinde terör belasıyla kanayan yaralar varken biz eğlence programları düzenleyemezdik” dedi. Bu nedenle tüm eğlence programlarına son verdiklerini aktaran Cahan, “Ülkemiz hain terör örgütleri ile başarıyla mücadele etmektedir. İstikrarı istemeyen dış mihraklar maşalarının marifetiyle ülkemize kast etme çabası içindedirler. Kahpece hareket eden terör örgütleri birlik ve beraberliğimizi zedelemek, korku imparatorluğu ortaya çıkarmak için de mücadele etmektedir. Bizler asla buna müsaade etmeyeceğiz. İstanbul’da yaşanan elim terör olayı da bizleri derinden yaralamıştır. Bu nedenle bütün eğlence programlarını iptal ettik. Hayatını kaybedenleri ve bu vesileyle tüm şehitlerimizi okutacağımız Kuran dinletileriyle anacağız” diye konuştu.

Birlik ve beraberlik iftarında buluşuyoruz

Birlik ve beraberliği bir kez daha dosta düşmana İsmetpaşa Caddesi’nde 02 Temmuz 2016 Cumartesi günü düzenlenecek “Milli Birlik ve Beraberlik İftarı” ile göstereceklerini dile getiren Cahan, “Ülkemiz her zamankinden daha fazla birliğe ve beraberliğe ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada hepimize düşen görevler söz konusudur. Bizler de bu konuda örnek bir iftarla hemşehrilerimizle bir araya geleceğiz.  İsmetpaşa Caddesi’nde düzenleyeceğimiz iftar organizasyonu hep birlikte ellerimizi semaya açacağız. Bu nedenle iftarımıza tüm hemşehrilerimiz davetlidir” şeklinde konuştu.  

Kazım ŞEN

YORUM EKLE
YORUMLAR
YETERİ KADAR EĞLENDİNİZ ZATEN
YETERİ KADAR EĞLENDİNİZ ZATEN - 4 yıl Önce

koca ramazan bitti yeni mi aklınıza geldi. eğlenen eğlenmeye devam ediyor. orası biterse millet gecenin üçüne kadar izin verdiğiniz kavelerde eğleniyor. ateş düştüğü yeri yakıyor, ağlarsa anam ağlıyor...

banner534
SIRADAKİ HABER